Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hanlar bölgesini bu araçlar temizleyecek

'Temiz bir Osmangazi, temiz bir çevre' sloganıyla hizmete giren çevre dostu yeni nesil elektrikli atık toplama araçları, her gün hanlar bölgesini tertemiz yapacak

Giriş Tarihi: 20.12.2013
Bursa'da daha temiz bir çevre yaratmak için yatırımlarını sürdüren Osmangazi Belediyesi yepyeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi. Tarihi çarşı ve hanlar bölgesinde hizmet verecek olan gürültü ve egzoz emisyon gazı üretmeyen, çevre dostu yeni nesil elektrikli atık toplama araçları hizmete girdi. "Temiz Bir Osmangazi, Temiz Bir Çevre" sloganıyla hizmete giren çevre dostu yeni nesil elektrikli atık toplama araçları, her gün düzenli bir şekilde, çarşı ve hanlar bölgesindeki atıkları toplayacak. Elektrikli atık toplama araçlarının hizmete girmesi adına düzenlenen törende konuşan ve daha temiz bir Bursa için çalıştıklarını ifade eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Çarşı ve Hanlar bölgesi, tarihi mirasımızın en yoğun olduğu bölge. Belediye olarak, tarihi mirasımızın ayağa kalkması ve yaşatılması için yürüttüğü çalışmalarla, Türkiye'ye örnek olmuş bir belediyeyiz" diye konuştu.

HER GÜN ÇALIŞACAK

Dündar "Çarşı ve Hanlar bölgesinin temizliğini yapan belediye olarak yeni bir uygulama başlattık. Bu temizliğin daha sağlıklı, daha pratik ve çevreci bir şekilde yapılabilmesi için 2 adet elektrikli atık toplama aracını hizmete soktuk" dedi. Dündar, "Sabah ve akşam saatlerinde çalışacak araçlarımız çevreyi kirletmeden, elektrikli, sessiz bir çalışma ile temizliğe katkı sağlamış olacak. Burası Bursa'nın vitrini. Bizler de sizden aldığımız destekle en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bu araçlar da bunun örneği. Bundan sonra da eksik kalan, bakıma muhtaç yerlere el atarak çarşımızı hak ettiği yere getireceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hanlar bölgesini bu araçlar temizleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN