Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yuvacık Barajı'na Sapanca hattından su alınmaya başlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, yağışların az olması dolayısıyla Yuvacık Barajı'ndaki su seviyesinin düşmesi üzerine Sapanca hattından tekrar su almaya başlandığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 25.12.2013 17:07
.Yapılan açıklamada, bugünden itibaren 2 pompanın çalıştırıldığı Sapanca terfi merkezinde günde 130 bin metreküp su takviyesi yapılacağı söylendi.
Hat ile bu yıl 15 Temmuz-18 Ekim günleri arasında 15 milyon metreküp su alan İSU, yağışların olmaması ve Yuvacık Barajı'ndaki su seviyesinin 5,45 milyon metreküpe düşmesi dolayısıyla B planını tekrar devreye soktu. Baraja bugünlerde 150 bin metreküp ham su girerken, şehre de her gün 350 bin metreküp arıtılmış içmesuyu veriliyor. Bundan dolayı da barajın su seviyesinde her gün azalma meydana geliyor. Sapanca gölünden alınacak su takviyesi ile 130 bin metreküp su daha Yuvacık Barajı'na verilmiş olacak. Böylece içme suyu ile ilgili her hangi bir olumsuzluk yaşanmayacak. İSU Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Sapanca-Yuvacık Arıtma Tesisi İsale hattı,
22 kilometre çelik hat döşenerek oluşturulduğu belirtilirken, hazır halde bekletilen hat, Yuvacık Barajı'nda su yetersizliği durumlarında devreye alınacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yuvacık Barajı'na Sapanca hattından su alınmaya başlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN