Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülben Ergen'e okul sözünü hatırlatacaklar

İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk, ilçeye anakolu yapma sözü veren, ancak ik ay boyunca bir girişim başlatmayan ünlü sanatçıya bu sözünü hatırlatacaklarını söyledi

Giriş Tarihi: 27.12.2013
İnegölspor'a destek gecesinde sahne alan ünlü sanatçı Gülben Ergen, başkanlığını yaptığı 'Çocuklar Gülsün Diye Derneği' aracılığıyla İnegöl'e anaokulu yaptırma sözü vermişti. Ancak aradan iki ay geçmesine rağmen 0-6 yaş arası çocuklara çağın gereklerine uygun nitelikte eğitim verebilmek ve eğitim hayatlarına mutlu bir başlangıç yapmalarını sağlayabilmek için hazırlanan proje çerçevesinde yaptırılacak olan anaokulu için somut adımın atılmadığı öğrenildi. SABAH BURSA'ya konuşan İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk sözü verilen anaokulu ile alakalı henüz bir çalışmanın başlatılmadığını, Gülben Ergen'in menajerine ulaşarak konuyu ileteceğini ve takipçisi olacaklarını söyledi.

16 OKUL AÇILDI

26 Ekim tarihinde gerçekleştirilen İnegölspor destek gecesinde İnegölspor Onursal Başkanı Alinur Aktaş, 'Çocuklar Gülsün Diye' adlı derneğe 5 bin TL bağışta bulunmuştu. Yapılan bağıştan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Gülben Ergen "Artık İnegöl'e bir okul yaptırmak boynumun borcu" demişti. Ünlü sanatçı "İnegölspor, bana hiç söylemeden Çocuklar Gülsün Diye Derneği'ne bağış yaptı. Ben de banka dekontlarında gördüm. Bunun bana daha önceden duyurusunu yapmadılar. Çok mutlu oldum. 16'ncı okul bitti, 17'nci için inşaatımızı başlatacağız. Ben yaşadığım sürece bu proje devam edecek" demişti. Daha önce Trabzon, İstanbul, Mardin, Tokat, Erzurum, Sinop, Hatay, Aydın, Zonguldak, Van, Sivas, Manisa, Çanakkale ve Kars'ta anaokulları açan dernek 16'ncı anaokulunu Tekirdağ'da açmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülben Ergen'e okul sözünü hatırlatacaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN