Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lösemili arkadaşlarını unutmadılar

Giriş Tarihi: 5.1.2014

Bursa'da ana sınıfı öğrencileri, lösemi hastası arkadaşlarına yılbaşı hediyeleri göndererek, minik yürekleriyle gönülleri fethetti

Atatürk Ortaokulu Ana Sınıfı Papatya öğle gurubu öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, İstanbul'daki çeşitli hastanelerde tedavi gören lösemili çocuklar için başlatılan yardım kampanyasına destek oldu. Gönüllü anneler tarafından başlatılan kampanya kapsamında lösemili çocuklar için hastanelerde düzenlenecek yılbaşı kutlamaları için hediyeler toplandı. Yurtdışı dahil bir çok ilden gönüllü annelere hediyeler yağarken, Bursa'dan da Atatürk Ortaokulu Anasınıfı öğrencileri sınıf öğretmeni Gülşen Güneş'in katkılarıyla bu kampanyaya destek oldular. Lösemili çocukların en çok ihtiyaç duyduğu eşofman takımı, pijama, iç çamaşırı, atkı, bere, eldiven, boyama kitabı, kuru boya ve oyuncakları tek tek paketleyen kocaman yürekli minikler, adeta büyüklere örnek oldu.

DESTEK DEVAM EDECEK

Minik öğrencilerin, lösemi tedavisi gören arkadaşlarını mutlu etmek için imkanları doğrultusunda hediyeler alarak örnek bir davranış sergilediklerini belirten Atatürk Ortaokulu Müdürü Ceylan Çevik, "İmkanları ölçüsünde herkesi toplum yararına çalışan gönüllüler ile kurum ve kuruluşlara destek vermeye çağırıyoruz. Biz okulumuz bünyesinde bu tür aktivite ve sosyal projelerin içerisinde hep varolacağız" diye konuştu. Ana Sınıfı Öğretmeni Gülşen Güneş ise lösemi ile mücadelede çocukların mutluluğunun ve moralin çok önem taşıdığının altını çizerek, " Lösemi gibi uzun bir tedavi sürecinden geçen çocukların hep yanında olmaya çalışacağız. Minik öğrencilerime çok teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lösemili arkadaşlarını unutmadılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN