Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'7/24 görevdeyiz'

Giriş Tarihi: 12.1.2014

Bir yandan yerel seçim çalışmalarına devam ederken bir yandan da Bursa'ya hizmet etmeyi sürdürdüklerini belirten Başkan Recep Altepe, "24 saatimiz Bursa'ya ayrılmış vaziyette. Bursa ile yatıp, Bursa ile kalkıyoruz" dedi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kent merkezinde yüksek katlı inşa edildiği için tartışılan Doğanbey TOKİ konutlarıyla ilgili, "Doğanbey ile ilgili planlar ve çalışmalar bizim dönemimizde olmadı. Bu projeler ve planlar eski" dedi. Altepe, AK Parti tarafından Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına ikinci kez aday gösterildiğini hatırlatarak, bundan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Bir yandan yerel seçim çalışmalarına devam ederken bir yandan da gece gündüz demeden Bursa'ya hizmet etmeyi sürdürdüklerini belirten Altepe, "24 saatimiz Bursa'ya ayrılmış vaziyette. Bursa ile yatıp, Bursa ile kalkıyoruz. Bursamıza hizmet etmek, Bursamıza güzel eserler bırakmak bizim için büyük bir heyecan. Bundan dolayı büyük mutluluk, heyecan duyuyoruz" diye konuştu. Altepe, Bursa'ya hizmet etme heyecanlarının günden güne arttığını dile getirerek, özellikle son 5 yılda kentte önemli projeleri hayata geçirmeyi başardıklarını anlattı. "Son 5 yılda Bursamız altyapısıyla, üst yapısıyla, tarihiyle, kültürüyle, turizmiyle, ulaşımıyla her alanla büyük mesafe katetti" diyen Altepe, "Sahilinden, şehir merkezinden, kırsalından, Uludağ'a kadar her alanda yatırımlar yapıldı. Hizmette sınır tanımadık" ifadesini kullandı.

'Plan değiştirmedik'
Kent merkezinde yüksek katlı inşa edildiği için tartışılan Doğanbey TOKİ konutlarıyla ilgili yanlış bilgilendirmenin olduğunu belirten Altepe, sözlerini şöyle sürdürdü: "Doğanbey ile ilgili planlar ve çalışmalar bizim dönemimizde olmadı. Bu projeler ve planlar eski. Onların MİA planlarına alınması 1991'de onaylandı. Dış cephedeki binalar yapılmıştı. İçteki mahalleler yaşanmaz hale gelip bölge terk edilmişti. Bu çalışmalar bölge halkıyla yapıldı. Buradaki planların uygulanması halkımızın yüzde 99 desteğiyle oldu. Onların talebiyle oldu. Yeni dönemde burasıyla ilgili bir tasarrufumuzun olup olmamasıyla ilgili şu an bir şey söylemek doğru değil. Doğanbey halkının bir talebi, bu talebin de gerçekleştirilebilir durumu olması halinde bunlar yeniden ele alınabilir. Bu dediğim gibi bizim şahsi bir konumuz değil. Kentle ilgili konu. Kentle ilgili adımı atarken her zaman için kent halkıyla birlikte karar vermek gerekiyor. Bu dönemin planları değil. Oralar değiştirilebilir ama 22 sene önce planlar değiştirilmiş. Biz AK Parti olarak Bursa'da plan değişikliği yapmadık."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'7/24 görevdeyiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN