Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altepe: Ata sporumuz Bursa'da canlanıyor

Giriş Tarihi: 17.1.2014

Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, ata sporu ciritin yaşatılıp tanıtılmasını sağlayan Bursa Ata Atlı Spor Kulübü'ne de tesis sözü verdi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar ve Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte Kestel Gölbaşı'nda çalışmalarını sürdüren Bursa Ata Atlı Spor Kulübü'nü ziyaret etti. Atçılık sporunun yaygınlaşması ve cirit oyunlarının tanıtılıp yaşatılması amacıyla faaliyetlerini sürdüren sporcularla sohbet eden Başkan Altepe kulübe tesis sözü verdi. Bursa'da sporun her alanında tesisleşmeye önem verdiklerini ifade eden Başkan Altepe, "Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa'nın spor kenti olması yolunda çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Tüm spor dallarında yatırımlarımıza devam ettiğimiz gibi ata sporumuz atçılık sporuyla da yakından ilgileniyoruz. Burada cirit oyunlarını yaşatan sporcularımızı ziyaret ettik. Özellikle Erzurum ve Anadolu'da yaygın olan cirit, şu anda Bursa'da da yaşatılıyor. Bursa'da bu işi layıkıyla yapan Ata Atlı Spor Kulübü ile bu sporun en güzel şekilde yapılması ve daha da gelişmesi için gereken düzenlemeleri yapacağız" diye konuştu.

AT HEDİYE EDİLDİ

Mevcut alanın yağışlarla birlikte su altında kalacağına değinen Başkan Altepe, atçılık ve ciritin gelişmesi hedefiyle sporcular için uygun bir bölgede tesis yapılacağınısöyledi. Bursa Ata Atlı Spor Kulübü Başkanı Maksut Güler Başkan Altepe'ye 'Ersoy' adlı bir de at hediye etti. Başkan Altepe, heyecanlı anlara sahne olan cirit oyununu da ilgiyle izledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altepe: Ata sporumuz Bursa'da canlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN