Kapaklı'da 4 engellinin daha yüzü güldü

Sosyal Belediyecilik anlayışlarını yerine getirmeye gayret eden Tekirdağ'a bağlı Kapaklı Belediyesi, ilçede yaşayan engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırabilmek adına yaptığı tekerlekli sandalye yardımlarını sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 21.1.2014 11:54
İlçede belediyeciliğin zorunlu hizmetleri olan altyapı ve üstyapı çalışmalarına devam eden Kapaklı Belediyesi, bir taraftan da sosyal belediyecilik anlayışının gereklerini yerine getirmeye gayret ediyor. Bu çerçevede ilçede ikamet eden engellilerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Kapaklı Belediyesi tarafından, önceki gün 4 engelli vatandaşa daha tekerlekli sandalye yardımında bulunuldu.

Cumhuriyet Mahallesi Dumlupınar Caddesi'nde 1, Bahçelievler Mahallesi Halide Edip Adıvar Caddesi'nde 2 ve Pınarça'da 1 olmak üzere toplam 4 engelli vatandaşa 3'ü akülü olmak üzere toplam 4 tekerlekli sandalye daha verildi. Tekerlekli sandalyeler Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı tarafından engellilere bizzat teslim edildi.

"ENGELLİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ"

Tekerlekli sandalye verilen vatandaşın, ailesinin de desteği ile istediği yere gidebilme özgürlüğüne sahip olacağını ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, 'Biz Kapaklı Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapma gayreti içerisindeyiz. Elimizden gelen imk'nlar doğrultusunda her zaman yanınızda olacağız. Tekerlekli sandalye verdiğimiz vatandaşlarımız yaptığımız beton yollar sayesinde yola çıktıkları zaman istedikleri yere gidebilecekler' dedi.

Kapaklı Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarla ilçedeki engelli vatandaşların eve bağlı kalmayarak bir nebze de olsa sosyalleşme imkanı bulacağını kaydeden Belediye Başkanı İrfan Mandalı, 'Bu tekerlekli sandalyelerimiz ailelerimizin derdine deva olduysa ne mutlu bizlere. Yeni dağıtacağımız sandalyelerle ileride birçok yardıma muhtaç ailenin de derdine deva olmaya devam edeceğiz' diye konuştu.
Başkan Mandalı, engellilere geçmiş olsun dileklerini sunarken, tekerlekli sandalyeleri teslim alan aileler de Kapaklı Belediyesi'ne teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kapaklı'da 4 engellinin daha yüzü güldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN