Yarımca kavşak köprüsü tamamlanıyor

Giriş Tarihi: 21.1.2014 14:23

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Körfez Yarımca Kavşağı ve Tüpraş kavşağında eksik imalatlar tamamlanıyor.

Körfez Tüpraş kavşağında kangren olan 20 yıllık sorunu çözüme kavuşturan Büyükşehir, Yarımca Seramik caddesi üzerinde bulunan köprülü kavşağı da tamamlamak için kolları sıvadı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Körfez Tüpraş kavşağında yaptığı çalışmayla sanayi tesislerinin D-100 Karayolu ve TEM otoyoluna bağlantılarında yaşanan 20 yıllık ulaşım sorununu sanayicilerin de katkısıyla çözmüştü. Büyükşehir, bu kez Yarımca Limanı'ndan gelen araçların D-100 Karayolu'na bağlantısını sağlamak amacıyla ikinci büyük adımı atıyor. Büyükşehir, sanayi tesislerinden ve limanlardan çıkan araçların, D-100 Karayolu ve TEM otoyoluna bağlantılarında yaşanan ulaşım sorununu çözmek ve yerel trafiğin rahatlaması amacıyla köprülü kavşaklarda bulunan eksik imalatları tamamlamak için düğmeye bastı.

İhalesi gerçekleştirilen ve yüklenici firmaya teslim edilen iş kapsamında yük limanlarının getireceği ek trafik yükünü hafifletmek amacıyla Körfez otoyol kavşağına İstanbul yönünde 500 m mesafede 2x1 yol özelliğinde köprülü kavşak yapılacak. Kavşaktan, 400 metre uzunluğunda 2x2 yol özelliğinde genişletilecek olan Seramik caddesinin D-100 Karayolu Ankara istikametine de bağlantı sağlanacak. Otoyol Körfez gişe çıkışında Tüpraş kavşağının eksik imalatları da tamamlanacak. Bu kapsamda bir adet alt geçit köprüsü inşa edilerek Yarımca'dan gelen araçların döküm kavşağına bağlantıları yapılacak. Yarımca kavşağı ve Tüpraş kavşağında; 2 bin 100 metre uzunluğunda yolda 11 bin 500 ton asfalt kullanılacak. Bin 500 metre uzunluğunda bordür, 2 bin metrekarelik kaldırım imalatı da gerçekleştirilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yarımca kavşak köprüsü tamamlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN