'Batalla diye bağırmayın'

Giriş Tarihi: 26.1.2014

Bursaspor Başkanı Erkan Körüstan karşılaşmalarda taraftarca takımdan ayrılan Pablo Martin Batalla lehinde tezahürat yapılmasının yanlış olduğunu dile getirdi

Başkan Erkan Körüstan, Yeşil- Beyazlı kulüpten teknik direktör Daum ile tartıştığı için ayrılarak ülkesine dönen Arjantinli yıldız oyunca Batalla ile ilgili yapılan tezahüratların takımın üzerinde olumsuz etki yaptığını ifade etti. Başkan Körüstan "Yani biz Batalla'ya kapıları hiçbir zaman kapatmadık. Bu Pablo'nun sorunudur, bizim sorunumuz değildir. Ben Pablo'yu onca açıklamasına rağmen evime aldım ve uzun uzun konuştuk. Belki devam ederiz dedik. Ama onun kendi tercihidir, kendisi gitti buradan" dedi. Körüstan "Batalla tezahüratı yapıldığı sürece futbolcuların da morali bozuluyor. Bakın oyuncularımız tam bir kolej havasında oynuyor. Kazım'ı gördünüz. Fernandao'nun transferinde görevi olmamasına rağmen Brezilya'ya gitti ve görüştü. Ben Bursasporluyum diyor. Tuncay da aynı şekilde. Şu anda kaptan olmamasına rağmen çok güzel bir kaptanlık yapıyor. Bütün arkadaşlarımı kutluyorum" diye konuştu. Taraftarlara ricada bulunan Körüstan "Artık Batalla tezahüratı yapmasınlar. Pablo bizim oyuncumuz, ona kapıları kapatmadık. Ama dönmezse yapacak bir şey yok. Ben Pablo'ya ulaşamıyorum dediğim zaman yanlış anlaşıldı. Telekomünikasyonla ulaşamıyoruz zannettiler. Pablo bizimle iletişimi kapattı, onu demek istedim" görüşünü dile getirdi.

TFF'den taraftara uyarı
Bursaspor Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. Maddesi'nin 'çirkin ve kötü tezahürat' fıkrasında yaptığı değişiklikle ilgili taraftarlarına uyarıda bulundu. Bursaspor'un resmi internet sitesi yoluyla yaptığı açıklamada, "Daha önce, 'stadyumlarda toplu olarak ve devamlılık arz eden şekilde, söz veya hareketlerle ya da benzeri araçlar ile aşağılayıcı, tahrik veya taciz edici nitelikte tezahüratta bulunulması yasaktır' olarak belirtilen 1. fıkrası, 'stadyumlarda topluluk halinde, söz veya hareketlerle ya da benzeri araçlar ile aşağılayıcı, tahrik veya taciz edici nitelikte tezahüratta bulunulması devamlılık kıstası uygulanmaksızın yasaktır' şeklinde değiştirilmiştir. Takımımızı, evimizde ve deplasmanda hiçbir zaman yalnız bırakmayan 'büyük taraftarımızın' yapılan bu değişikliği dikkate alarak müsabakalarda 90 dakika boyunca coşkuyla sadece futbolcularımıza destek olacaklarından şüphemiz bulunmamaktadır. Takımımızın bundan sonraki müsabakalarda taraftarlarımızın desteğinden yoksun çıkmaması için küfürlü tezahürat konusunda duyarlı davranmalarını rica eder, sonsuz teşekkürlerimizi sunarız" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Batalla diye bağırmayın'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN