Bugün tanışma günü

Giriş Tarihi: 26.1.2014

Bursa'da yerel seçimlerde boy gösterecek olan AK Partili ilçe belediye başkan adayları uzun bir bekleyişin ardından açıklandı. Adaylar bugün 12.00'de törenle Bursalılara tanıtılacak

Bursa'da yerel seçimlerde boy gösterecek olan AK Partili ilçe belediye başkan adayları uzun bir bekleyişin ardından açıklandı. AK Parti, belediye başkanlığını elinde bulundurduğu Osmangazi, İnegöl, Gemlik, Kestel, Mustafakemalpaşa, Orhaneli ve Harmancık'ta mevcut başkanlarla yola devam etme kararı aldı. Yıldırım, Gürsu, Yenişehir, Mudanya, Keles ve Büyükorhan'da ise yeni isimler aday yapıldı. En büyük sürpriz ise 2 dönemdir Yıldırım'da Belediye Başkanlığı yapan Özgen Keskin'in aday gösterilmemesi oldu. Adaylar bugün Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da katılacağı törenle Merinos AKKM'de saat 12.00'de tanıtılacak.

YILDIRIMİSMAİL HAKKI EDEBALİ

AK Parti İl Teşkilat Başkanlığı görevini yürüten İsmail Hakkı Edebali Yıldırım'da başkan adayı oldu. Edebali, "Yıldırım merkez itibariyle düşünüldüğünde Bursa'nın üçte biri. Potansiyeliyle beraber problemleri de var. Yıldırımlılarla beraber Yıldırım tarihi kültürel değerlerini koruyan planlamalarla geliyoruz" dedi.

NİLÜFER DR. MUSTAFA ESGİN

AK Parti'nin çok önemsediği Nilüfer'de ise beklendiği gibi Dr. Mustafa Esgin aday oldu. Esgin, Nilüfer adına çok heyecanlı olduğunu belirterek "Nilüfer zor bir yer. Ama hayatım boyunca zaten bana kolay bir şey kısmet olmadı. Nilüfer Bursa'nın gelecek vizyonu. Burada daha iyisini yapmaya talibiz" diye konuştu.

İNEGÖL-ALİNUR AKTAŞ

İnegöl'de 2 dönemdir belediye başkanlığı görevini yürüten Alinur Aktaş yeniden aday gösterildi. Aktaş "Bize yüklenen bu sorumluluğu en iyi şekilde taşımanın heyecanını yaşıyorum. Yaptıklarımız yapacaklarımıza referanstır. İnşallah üçüncü dönemde büyük İnegöl hedefine gideceğiz" dedi.

GEMLİK- REFİK YILMAZ

GEMLİK'TE başkanlığı vekaleten sürdüren Refik Yılmaz, 30 Mart seçimlerinde aday gösterildi. Refik Yılmaz "İnşallah bu süreçte Gemlik'e çok daha fazla hizmet edeceğiz. Öncelikle kentsel dönmüşümle ilgili projelerimizi sonuçlandıracağız. Gemlik'i deprem riskinden uzak bir ilçe haline getireceğiz" diye konuştu.

MUSTAFAKEMALPAŞA SADİ KURTULAN

MUSTAFAKEMALPAŞA'DA mevcut başkan Sadi Kurtulan bir kez daha aday gösterildi. Kurtulan, "Diğer aday adayı arkadaşlarımızın her biri bu işi yapabilecek kapasitedeydiler. Ama benden yana tercih kullanıldı. Ağzımızın tadının bozulmaması için dikkatli bir çalışma dönemi geçirelim" görüşünü dile getirdi.

KESTEL- YENER ACAR

2 dönemdir AK Parti'nin belediye başkanlığını kazandığı Kestel'de de mevcut başkan Yener Acar, 3'üncü kez aday gösterildi. Kendisine güvenenleri mahcup etmeyeceğini söyleyen Acar, "İnşallah yeni dönemde Kestel halkı bize bu görevi verirse çok daha büyük projelerimizi hayata geçireceğiz" dedi.

İZNİK-OSMAN SARGIN

AK Parti'nin 2009 seçimlerinde MHP'ye kaptırdığı İznik belediyesi için başkan adayı olarak İlçe Başkanı Osman Sargın aday gösterildi.

KELES-MEHMET TEKE

AK Parti dağ ilçelerinden Keles'te de değişikliğe gitti. Mevcut Başkan Süleyman Kaynak'ın yerine eski Keles Ziraat Odası Başkanı Mehmet Teke aday gösterildi.

GÜRSU CÜNEYT YILDIZ

Mevcut belediye başkanı Orhan Özcü'nün aday adayı olmadığı Gürsu'da ilçe başkanlığı görevinden istifa ederek aday adayı olan Cüneyt Yıldız aday gösterildi. Yıldız "Bu teveccühü boşa çıkarmayacağız. Gürsu'ya elimizden ne geliyorsa en iyisini yapmaya çalışacağız" dedi.

HARMANCIK MUSTAFA ÇETİNKAYA

Bursa'nın dağ ilçelerinden Harmancık'ta da mevcut belediye başkanı Mustafa Çetinkaya, yeniden aday gösterildi. Mustafa Çetinkaya, "İlçeme ve AK Parti'ye layık olmaya çalışacağım. Başarılı bir dönem geçirdik. İnşallah bu dönem daha farklı olacak" ifadelerini kullandı.

BÜYÜKORHAN HASAN TAŞ

Büyükorhan da değişikliğin yapıldığı bir başka ilçe oldu. Mevcut belediye başkanı Selami Selçuk Türkmen'in yerine İlçe Başkanı Hasan Taş aday gösterildi. Çiçeği burnunda başkan adayı "İnşallah iyi hizmetlerle bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim" şeklinde konuştu.

KARACABEY- ALİ ÖZKAN

30 Mart seçimlerinde başkan adayı olarak il yönetim kurulu üyeliği görevinden istifa eden Ali Özkan gösterildi. Özkan "Vatandaşlarımıza nasıl bir Karacabey düşündüğümüzü anlatmaya çalışacağız. AK Parti'nin belediyecilik anlayışını kendilerine ifade edeceğiz. Biz kendimizi mobil başkan olarak ifade etmiştik. Yani biz ulaşılabilin başkan değil ulaşan başkan olmayı öneriyoruz. Bunu da önümüzdeki dönemde seçmenlerimize göstereceğiz" dedi.

ORHANELİ-İRFAN TATLIOĞLU

AK Parti Orhaneli'nde 2 dönemdir belediye başkanlığı görevini yürüten İrfan Tatlıoğlu'nu 3'üncü kez aday gösterdi. Tatlıoğlu, "Orhaneli'nin gözü aydın. Ustalık dönemimizde Orhaneli'yi beli bir çıtanın çok çok üstüne çıkartacağız. Hem Bursa'nın hem ülkenin yıldızı yapacağız. Çünkü bizde yaşanan bir kültür var. Kültürümüzle çok ön plana çıkacağız. Bunun için Orhaneli'nin köyleriyle beraber şanslı olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

MUDANYA-ARİF BAYRAK

Aday belirleme sürecinde en fazla konuşulan ilçelerden biri olan Mudanya'da mevcut başkan Hasan Aktürk'ün yerine Arif Bayrak aday gösterildi. Bayrak, Mudanya'nın dertlerini bildiğini belirterek, "Bu anlamda Mudanya'yı nasıl yöneteceğimizi de biliyoruz. Belediyecilik sadece 5 yıla has bir hizmet değil. Uzun vadeye yayabilecek projelerle halkla beraber bir yönetim sergileyeceğiz. İnşallah büyükşehirimizle beraber, hükümetimizle beraber Mudanya'yı daha iyiye götüreceğiz" dedi.

ORHANGAZİ- NEŞET ÇAĞLAYAN

AK Parti, 2009 seçimlerinde meclis çoğunluğunu kazanmasına rağmen belediye başkanlığını kaybettiği Orhangazi ilçesinde ilçe başkanı Neşet Çağlayan'ı aday gösterdi. Neşet Çağlayan, "Orhangazi'de iktidar partisinin belediyesinin olmaması yerel hizmetler noktasında büyük sıkıntıların yaşandığına şahit oluyoruz. Her ne kadar genel iktidarın hizmetlerini Orhangazi'ye getiriyor olsak da işin bir ayağını eksik olarak görüyoruz. İnşallah 30 Mart yerel seçimlerini bu eksik ayağın tamamlanması olarak görüyoruz. İlçede AK Partili belediyeye kavuşma beklentisi var. İnşallah bizler de çalışmalarımızla beraber bu beklentiye karşılık vereceğiz" şeklinde konuştu.

OSMANGAZİ- MUSTAFA DÜNDAR

MEVCUT başkan Mustafa Dündar yeniden aday gösterildi. Dündar "Geçirmiş olduğumuz bu dönemi biz temel atma dönemi olarak nitelendiriyoruz. Bundan sonraki dönemde inşallah atılan temeller üzerine sağlam bir gelecek ve güzel bir şehir inşa etmek için yola çıkıyoruz" dedi.

YENİŞEHİR SÜLEYMAN ÇELİK

Mevcut başkan Bülent Hamdi Cingil'in aday olmadığı Yenişehir ilçesinde Süleyman Çelik aday gösterildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bugün tanışma günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN