Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Timsah Arena'ya son rötuş atılıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve projesi dünyanın en iyileri arasında gösterilen 45 bin kişilik Büyükşehir Belediyesi Stadı'nda hummalı çalışmalar devam ediyor

Giriş Tarihi: 31.1.2014
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeni stat inşaatında devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Altepe, Bursa'nın stat için heyecan duyduğunu belirterek, "Büyükşehir Stadı, Bursa'nın en önemli anıtsal yapılarından biri. İnşaatta çalışmalar hızla sürüyor. Özellikli stadın en özellikli bölümü olan çatısında çalışmalar özenle devam ediyor. Türkiye'nin en iyisi olacak" dedi.

'HAREKETLİ ÇATI YAVAŞ YAVAŞ ETE KEMİĞE BÜRÜNÜYOR'

Çatı inşaatı kapsamında alt basınç halkaları ve üst basınç halkalarının montajlarının başladığını ifade eden Altepe, "Üst basınç halkalarının montajının 25 gün içinde tamamlanmasının ardından atkılarla birlikte giydirme işlemleri ve kaplamalar da başlamış olacak, sonra da diğer teflon çatıyla ilgili imalatlar başlayacak. Hareketli çatı, yavaş yavaş ete kemiğe bürünmüş olacak" diye konuştu.

'SPOR DALINDA SANAT ESERİ'

Altepe, Büyükşehir Belediyesi Stadı'nın dünyanın en özellikli yapılarından biri olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti: "Statik açıdan da, stat inşaatları açısından da Türkiye'de ilk uygulanan bir sistem bu. Alman mühendisliğinin geliştirdiği bu son sistemler, artık Bursa'daki yeni stadımızla birlikte Türkiye'de de ilk defa uygulanmış oluyor. Sonucunda da çok güzel bir sanat eseri ortaya konuyor. Önümüzdeki günlerde bu montajlar yapıldıkça ne kadar ihtişamlı bir yapının olduğu açıkça ortaya çıkacak" şeklinde konuştu. Estetik bir görünüme sahip olan 8 bin ton ağırlığındaki stat çatısının insanları da hayran bırakacak nitelikte olduğunu belirten Başkan Altepe, "Özellikli çatı, hem Bursa'ya hem stada çok yakışacak. Bir an önce çatıyı tamamlamayı hedefliyor ve en kısa zamanda da stadı bitirip hizmete açmak için büyük heyecan duyuyoruz" dedi.

MODERN KOLTUKLARIN İHALE SÜRECİ DE TAMAMLANDI

Stat için düşünülen koltuk numunelerini de inceleyen Altepe, bir yandan inşaat çalışmaları hızla sürerken, aynı zamanda oturma sistemleriyle ilgili ihalelerin de yapıldığını söyledi. Altepe, oturma sistemleriyle ilgili değişik teklif ve önerilerin incelendiğini anlatarak, şunları söyledi: "Hem normal seyirci koltukları hem de 1'inci ve 2'nci kalite VIP koltuklarını inceliyoruz. Yeni stada uygun modern ve kaliteli koltukları belirlemeye çalışıyoruz. Mevcut statla karşılaştırılmayacak şekilde kaliteli koltuklarla donatılacak 45 bin kişilik bu stat... İhaleyle ilgili son işlemler yapılıyor." Altepe, ihalenin bitmesiyle koltuk üretiminin başlayıp, sonra da montajların yapılacağını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Timsah Arena'ya son rötuş atılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN