İzmit körfezi 7 yıllık tehlikeden kurtuluyor

Bin 500 ton lpg yüklü geminin ihalesi yapıldı.Çürümeye başlayan gemi Karadeniz Ereğlisi'ne götürülüyor.

Giriş Tarihi: 12.2.2014 14:14
İzmit Körfezi, eski sahiplerinin arasındaki anlaşmazlık nedeniyle 7 yıldır Körfez'de hacizli olarak demirli bulunan bin 500 ton LPG yüklü tankerden kurtuluyor. İhale sonucu satılan gemi, içindeki LPG'nin boşaltılması için Karadeniz Ereğlisi'ne götürülecek.
Kocaeli'nin Derince ilçesi açıklarında 7 yıldır firma sahiplerinin arasındaki anlaşmazlık nedeniyle demirli bulunan LPG yüklü geminin ihalesi yapıldı. Uzun süre Körfez'de demirli kalan, gövdesinde başlayan çürüme nedeniyle içinde bulunan 2 bin 500 ton LPG'nin sızıntıyla bin 500 tona düştüğü gemi artık Körfez'de tehlike olmaktan çıkıyor.

İçinde bulunan LPG yükünün beyan fazlası olması nedeniyle Gümrük Muhafaza Müdürlüğü tarafından el konulan geminin ihalesi yapıldı. Halen İzmit Körfezi'nde demirli bulunan geminin ihalesi sonrasında yüklenici olarak belirlenen LPG dolum firması, gemiyi Marmara Ereğlisi'nde kendisine ait liman tesislerine götürerek içerisindeki LPG'yi boşaltacak. Firmanın, geminin hareketinden tasfiye sonuna kadar gerekli her türlü güvenlik tedbirlerini almaktan sorumlu olacağı, genel giderler ve her türlü verginin firma tarafından ödeneceği bildirildi. Gemideki LPG'nin boşaltma ve miktar tespiti İl Özel İdaresi, Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ile Kocaeli Liman Başkanlığı görevlileri gözetiminde yapılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmit körfezi 7 yıllık tehlikeden kurtuluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN