Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni kalburt köprüsü gün sayıyor

Giriş Tarihi: 12.2.2014 16:22

Kalburt köprüsünde incelemelerde bulunan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, köprünün hizmete girmesiyle Organize Sanayi Bölgesi kavşağındaki yığılmaların önüne geçileceğini söyledi.

Başkan Alinur Aktaş, mezbaha önünden geçen yolun Organize Sanayi Bölgesi ile bağlantısını sağlayacak Kalburt köprüsünün temelini 2013 yılının Aralık ayında törenle attıklarını ifade ederek, 'Eski Bursa yolunda, mezbaha önünden geçen kara yolu üzerinde bulunan, fakat önceki yıllarda sel sebebiyle çökenr köprünün yeniden yapılmasıyla, mezbaha önünden geçen yol ile Organize Sanayi Bölgesi bağlantısı sağlanacak.

Kalburt deresi üzerine yapılan köprü 5 metre yüksekliğinde, 11 metre genişlik ve 31 metre uzunluğunda. Betoranme kısmı tamamlandı. İkinci şerit çalışmaları daha sonra yapılacak. Köprü, yerinde dökme diye tabir edilen, her biri 22 metre boyunda 30 adet fore kazık temel üzerine inşa edildi. Köprü taşıyıcı kirişleri prefabrik olarak inşa edildi. Köprüde, demir profilden köprü korkulukları, drenaj ve izolasyon sistemleri yer alıyor. Çalışmalarımızın tamamı bitmiş vaziyette. Şu anda dere yatağındaki şev düzenlemelerini DSİ ile birlikte yapıyoruz. Köprü giriş ve çıkışları düzenleniyor" dedi.

Köprü üzerindeki yaya geçişlerinin kaplaması yapılırken, bir taraftan aydınlatma çalışmalarının sürdüğünü belirten Aktaş, 'Organize Sanayi Bölgesi'nden Cerrah kavşağına kadar yaya kaldırımı düzenlendi. Çalışmalarımız hemen hemen sonlandı diyebilirim. Sadece asfalt kaplaması ve yol çizgileri kaldı. Köprümüzü inşallah en kısa zamanda araç trafiğine açacağız. Köprümüz trafiğe açıldıktan sonra Organize Sanayi Bölgesi kavşağındaki yığılmalarının önüne geçilmiş olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni kalburt köprüsü gün sayıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN