Kartepe'de fırınlar denetlendi

Giriş Tarihi: 27.2.2014 16:06

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ilçe genelindeki fırınlara yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, fırın ve imalathanelere 3 ekiple eş zamanlı denetimde bulundu. Denetimlerinde halk sağlığını ön planda tutan Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ekmek üretimi ve satışı yapan işletmelerde işyeri açma ruhsatı, haftasonu tatil ruhsatı, çalışanların portör muayenelerini, soyunma odalarını, malzeme ambarlarını, havalandırma sistemlerini, tuvalet temizliklerini, işçilerin saç sakal kontrollerini, ekmek gramajını ve hijyeni konularında denetim yaptı.

Halk sağlığını direk ilgilendiren konularda hassas davrandıklarını belirten Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Selman Çelik, 'Öncelikle fırınlarımızda yaptığımız denetimlerimizi belirlenen periyotlar halinde aralıksız sürdürmekteyiz. Hijyen belgesi olmayan işletmelerin kısa sürede eksikliklerini tamamlamaları konusunu da yakından takip etmekteyiz. Gıda Hijyen Bilgisi olmayan veya bugüne kadar alamayanlar için Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlükleri'nde düzenlenen eğitimlerden faydalanılması için işletmecilere ve işçilere uyarılarda bulunmaktayız' dedi.
Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşların her hangi bir olumsuzlukla karşılaşmaları durumunda belediyenin 444 33 73 numaralı telefonuna şikayetlerini iletmelerini istediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kartepe'de fırınlar denetlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN