Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursa sahillerinde turizm harekâtı

Sahil turizmine damga vuracak bir proje hazırlayan Büyükşehir Belediyesi 88 kilometrelik sahil şeridinde devasa limanlar, sosyal donatı alanları, yaşam merkezleri inşa edecek

Giriş Tarihi: 28.2.2014
'YÜZMEK İSTEYENLERİ SAHİLİMİZE BEKLİYORUZ'
Sahil şeridi projesinde en dikkat çekici bölüm ise olta balıkçısına verilen değer. Av sporunun en gözde dalı olan amatör balıkçılık için tesis ve küçük limanlar hazırlayacak olan Büyükşehir Belediyesi, balık tutmak isteyenlerin de yüzünü güldürecek. Denizden her yönüyle yararlandıklarını belirten Altepe, "Önce ulaşım için denizimizi kullandık. Şimdi de denizimizi turizm için kullanıyoruz. Bu yaz yüzmek isteyenleri 88 kilometrelik sahil şeridimize bekliyoruz" dedi.
Bursa Büyükşehir Belediyesi "Bursa'da Sahil Turizmi Başlıyor" sloganı ile yeni bir projeyi hayata geçirecek. Başkan Recep Altepe'nin büyük önem verdiği proje kapsamında Gemlik'ten başlayıp Karacabey Boğazı'na kadar uzayan sahil şeridinde devasa limanlar, sosyal donatı alanları, yaşam merkezleri ve özellikle amatör balıkçılara yönelik tesisler inşa edilecek. Böylece Bursa denizi tam anlamıyla kullanarak sahil turizminin aranan kentlerinden biri olacak.

BODRUM'U ARATMAYACAK

Turizm projesinin detaylarını SABAH BURSA'ya anlatan Başkan Recep Altepe "Mudanya sahilleri Bodrum'u, Gemlik sahilleri Marmaris'i aratmayacak" dedi. Doğal güzelliklerini istediği gibi turizme açamayan Bursa'nın bu eksikliğini gidermek için kolları sıvadıklarını belirten Altepe daha önce hazırladıkları sahil şeridi projesini daha da geliştirerek kenti deniz turizminin merkezi haline getireceklerini dile getirdi. Şimdiden işe koyulduklarını anlatan Altepe "Gemlik'ten başlayıp Karacabey Boğazı'na kadar uzanan 88 kilometrelik sahil şeridine sahibiz. Ama bunu sadece birkaç kilometrelik bölümünü kullanıyoruz. Biz bu doğal güzellikleri hiç bozmadan hatta koruyarak hayata geçireceğimiz projeyle deniz turizminde iddialı bir konuma geleceğiz" dedi.

TURİSTİK GEMİLER DEMİR ATACAK
Bursa'nın kruvaziyer turizminde pay sahibi olmasını amaçladıklarını ifade eden Altepe "Bugüne kadar Ege kıyılarına demir atan turist gemilerinin rotasına Bursa da girecek. Bu proje her kesime hitap edecek. Amatör balıkçı oltasını alıp gelecek. Denize girmek isteyen gelecek. Sosyal donatı alanlarıyla sahil şeridimiz Ege kıyılarını aratmayacak. Bursa sahil turizminin en gözde mekânlarından biri olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa sahillerinde turizm harekâtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN