Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nilüfer'de seçmenin adı var kendisi yok

Üç dönemdir az bir farkla CHP'nin başkanlığı kazandığı Nilüfer ilçesinde kayıtları olmalarına rağmen binin üzerinde seçmenin adresinde bulunamadığı iddia edildi

Giriş Tarihi: 2.3.2014
CHP'nin üç dönemdir kazandığı Nilüfer'de kayıp seçmen skandalı yaşanıyor. Emniyet tarafından yapılan incelemede İlçede kayıtları olmasına rağmen bin 50 seçmen adresinde bulunamadı. Bu duruma isyan eden AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Alpaslan Yıldız "Rakibimiz hayali seçmenden oy alıyor. Ortaya çıkan bu skandal ilçedeki seçimin adil olmayacağını gösterdi" diye konuştu. CHP'nin elinde bulunan Nilüfer'de seçimlerin bu durumda adil olmayacağını açıklayan Yıldız AK Parti İlçe Başkanlığı olarak, Nilüfer seçmen listelerinde kayıtlı olan 257 bin seçmen arasında yapılan incelemede, 78 adreste şüpheli bildirim tespit ettiklerini söyledi. Yıldız iki bin 357 seçmenle alakalı İlçe Seçim Kurulu'na gerekli itirazı yaptıklarını söyledi.

ARADINIZ SEÇMEN BURADA YOK
Özellikle Görükle Mahallesi'nde sahte seçmen olayı ile karşılaştıklarını anlatan Yıldız şunları söyledi: "Başvurumuz üzerine emniyet tarafından yapılan incelemede, bin 50 seçmenin kayıtlı gözüken adreslerinde oturmadığı ve tanınmadığı tespit edildi. Özellikle öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı Görükle Mahallesi'nde birçok yurtta ve apartta sahte seçmen kaydı yapıldığı, seçmen olarak kayıtlı bulunan kişilerin yurt ve apart idaresi tarafından tanınmadığı ve kaydının bulunmadığı tespit edildi. İlçe Seçim Kurulu'na yaptığımız itiraz değerlendirilemeyerek kesin olarak reddedildi. YSK'ya yaptığımız itiraz da, Nilüfer İlçe Seçim Kurulu'nun kararının kesin olması sebebiyle kabul edilmedi."

'SEÇİMİ ETKİLEYECEK'
Bunun tam anlamıyla bir skandal olduğunu ve biran önce düzeltilmesi gerektiğini vurgulayan Yıldız şöyle devam etti: "Nilüfer ilçesinde bin 50 seçmen, seçim sonuçlarını etkileyerek, bir şekilde oturmadıkları halde oy kullanacak. Nilüfer ilçesinde tespit edemediğimiz birçok kişinin seçmen olarak kaydedildiğini düşünüyoruz. Bu bir skandaldır. Olay kamu düzenini ilgilendirmektedir. Bu olay seçimlerin şeffaf ve adil yapılmasını engelleyecek. Bu durumun oluşmasına sebebiyet veren görevliler hakkında suç duyurusunda bulunduk. Yüksek Seçim Kurulu'nun bu durumu tekrar değerlendirerek karara bağlamasını ümit ediyoruz. Yaşanan bu skandalı ise kamuoyunun takdirine sunuyoruz." Yıldız bu kişilerin ilçede oy kullanacak olmalarının seçimlerine gölge düşüreceğine vurgu yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nilüfer'de seçmenin adı var kendisi yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN