Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğe güven yatırım getirdi

Bursa'da 5'inci fabrikasının temelini atan Bosch'un Türkiye Temsilcisi Steven Young, "Türkiye'nin geleceğine güveniyoruz. Yatırımlara devam edeceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 14.3.2014
Bursa'da 1972 yılından bu yana faaliyetini sürdüren Bosch Fren Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Bursa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 5'inci fabrikasının temelini attı. Temel atma töreninde konuşan Bosch Fren Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Fabrika Müdürü Metin Kartal, açacakları yeni fabrikanın, önümüzdeki yıllarda Türkiye'de ve çevre ülkelerde oluşan kapasite artışına karşılık verebilecek bir kapasitede olacağını kaydetti. Kartal, ayrıca yerli otomobil sektörünün ileride yapacağı hamleleri bekleyip, desteklediklerinin de altını çizdi. Bosch Türkiye Temsilcisi Steven Young ise firmalarının 1910 yılından beri Türkiye'de faaliyet gösterdiğini ve ilk üretime ise 1972 yılında Bursa'da başladıklarını kaydederek Young, "Dizel enjektör memeleri ürettik, sonra ihracatta geliştik. Bugün 10 bin kişiden fazla çalışan ile 5 farklı yerleşkede 2 milyar Euro ciro yapıp, bunun 1,3 milyar Euro'sunu ihraç ediyoruz. 5 kıtada 40'tan fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Bunların çoğu Bursa'da üretilip, satılıyor. Örneğin dizel enjektör fabrikamızda 30 farklı markaya dünyada hizmet ediyoruz. Her 5 aracın birinin tüm dizel enjektörü Bursa'da üretiliyor ve ihraç ediliyor" dedi.

"YATIRIMA DEVAM"

Bursa'da faaliyet göstermekten duyduğu memnuniyeti de dile getiren Young sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugünkü yatırımın Bosch için ne kadar önemli olduğunu sizlere göstermek isterim. Özellikle otomotiv alanında Bosch'un dünya penceresi Bursa'dan açılıyor. Bursa, bizim için çok önemli yer. Türkiye'nin geleceğine güveniyoruz ve bu yatırımlara da devam edeceğiz." Bosch Fren Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Frieder Megerle ise şunları söyledi: "Bursa Fren Sistemleri Fabrikamız, bugüne kadar başarılı ve ödül kazanmış bir çok çalışmaya imza attı. İleri teknoloji eseri çalışmalar Bursa'nın adını tüm dünyada duyurdu. Şimdi de fabrikamız, yeni ürünümüz Tie-Rod 4 üzerine çalışıyor. Bosch Fren Sistemleri Fabrikası'nda, mevcut üretim hattına ek olarak, 2016 yılında, ani frenlemede daha hızlı reaksiyon vererek güvenli durdurmayı sağlayan Tie-Rod 4 ürünü de üretilecek. Tie-Rod 4 fren teknolojisi sayesinde araç üzerindeki ağırlık azaltılarak olası çarpışma şiddeti azaltılıyor" Yeni Bosch Fren Sistemleri Fabrikası'nın dünyanın en iyi şirketlerinden birine yakışacak özelliklerde inşa edildiğini de sözlerine ekleyen Megerle, "Yeni fabrikamız iş süreçlerimizin geliştirilmesi ve lojistik zincirimiz açısından önemli bir konumda olacak. Bursa fabrikamızın yakın çevrede 'Bilgi Paylaşım Merkezi' konumunu güçlendirerek artıracağına inanıyorum" diye konuştu.

2015'TE HİZMETE AÇILACAK
Bursa Organize Sanayi Bölgesi'nde önceki gün düzenlenen temel atma törenine, Bosch Fren Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. yetkililerinin yanı sıra Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay da katıldı. Temeli atılan fabrikanın toplam 19 bin 300 metrekarelik alana kurulacağı ve 8 bin metrekare kapalı alana sahip olacağı belirtildi. Fabrikanın 2015 yılında bitirilerek üretime başlaması hedefleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğe güven yatırım getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN