Osmangazi işte bu projelerle dönüşecek

Osmangazi Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Mustafa Dündar, 16 vizyon projesini açıkladı. Projeler arasında adrenalin park, ekolojik tarım sahaları ve çocuk dünyası projeleri de var

Giriş Tarihi: 14.3.2014
Osmangazi Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Mustafa Dündar, yeni dönemde göreve gelmesi halinde hayata geçireceği 16 vizyon projesini açıkladı. Bursa'nın 16 numaralı plakasından hareketle Osmangazi'nin 16 vizyon projesini belirlediklerini açıklayan Dündar "'Önce insan ilkesiyle yola çıkarak, bütün Osmangazililerin görüşüyle belirlediğimiz 16 proje bizim lokomotifimizi oluşturdu. Bu projelerle şehirde hayatı rahatlatıp, insanların stresini azaltacağız" dedi. Projeleri tek tek açıklayan Dündar "İlk projemiz Osmangazi Gösteri Merkezi'dir. Bursamız en büyük gösteri merkezine bu proje ile kavuşacak. 3 bin kişi kapasiteli salonu ile gösteri dünyasının Bursa'daki adresi olacak. Dünya sahne gösterileri bu salonda Bursa'da buluşacak. Tiyatro, konser, dans, mehter gösterilerine kadar kültür sanatın kalbi burada atacak. Kültür merkezimizde çok amaçlı salonlarımızda mevcut olacak. Kent yaşamının günlük ihtiyaçlarına cevap verecek salonlar halkın kullanımına açık olacak. Sosyal alanları, kafeteryaları ile 365 gün yaşayan bir merkez olarak Bursalıların hizmetinde olacak. Soğanlı bölgesinde olmasını planlıyoruz" dedi.

ADRENALİN PARK GELİYOR
İkinci projenin gençlere ve ruhu genç kalanlar için olduğunu belirten Dündar, şöyle devam etti: "Bu proje Bursa'da bir ilk. İnsanın adrenalin salgısını arttıracak bir park olacak. Eğlenceyi barındıracak ve Bursa'nın yeni sembolü olacak. Gençliğimizin enerjisini şehrimizle buluşturacak çok önemli bir projedir. Her yaş için farklı aktivite alanları yapılacak. Yamaçlardan şehrin havasını soluyarak, kayılarak, belli kayak pistinden kule parkurlarına, asma köprülerine kadar sürprizlerle dolu olacak. Bu park ziyaretçilerin sınırlarını zorlayacak. Sabahtan akşama kadar gencim diyen herkesin doğayla iç içe ortamda kendisiyle yarışacağı bir park olacak. Uludağ'ın eteklerinde planlıyoruz" diye konuştu. Osmangazi Atletizm Salonu'ndan sön eden Dündar "Türkiye ve Bursa'nın ilk kapalı atletizm salonu olacak. 7 bin metre kare alana inşa edilecek. Bu salonla Bursa'nın adını müsabakalarla duyurmak istiyoruz. Küçükbalıklı bölgesinde hayat bulacak. Bunun gibi daha yeni projeler gelecek. Bursa sporla iç içe bir nesille yetişsin istiyoruz" dedi. Dündar diğer projelerini şu sözlerle anlattı: "Gençlerimize yönelik bilgi evleri oluşturacağız. Aile rehberlik merkezleri kuruyoruz. Yaşlılar ve engeller için kaliteli yaşama merkezi yapmayı planlıyoruz.'Uludağ endemik parkı projemiz var. Her köye park ve spor alanı projemiz olacak. Köyleri cazibe merkezi yapacağız. Kapalı Pazar alanı projesiyle konforlu pazarcılık anlayışıyla esnafımız buluşacak. Bursa'ya alternatif yeni yollar kazandıracağız. Tarihi kedi tekkesi oluşacak. Osmangazi olarak her canlıya değer veriyoruz. Avrupa'nın en büyük sahipsiz hayvan barınağı Osmangazi'dedir. Tarihi Bursa evleri kültür adası projesini hayata geçireceğiz. Kent meydanı kentsel dönüşüm projesiyle Bursa, gerçek kent meydanına kavuşmuş olacak."

ÇOCUKLAR İÇİN AYRI BİR DÜNYA KURULACAK
Çocuklarla ilgili projeyi de açıklayan Başkan Dündar, şöyle konuştu: "Bu proje adrenalin parkı gibi bir ilk. Sıradaki projenin sahibi çocuklar. Bunun adı çocuk dünyası. Bir mekan hayal edin içinde şehir olsun. Onun sahibi çocuklar olsun. O şehrin binaları gök kuşağı renkleri gibi cıvıl cıvıl olsun. O şehirde her şey çocuklara hizmet etsin. O şiirde çizgi roman kahramanları köy olsun. Çocuklar meslekleri yaşayarak öğrensin. Bir gün itfaiyeci, bir gün polis, bir gün doktor olsun. Günümüz yaşantısında en çok çocuklarımız zorlanıyor. Kış aylarında alış veriş merkezlerine sıkışmış oyun parkları tek çareleri oluyor. Bu proje ile çocuklarımıza bugünleri için yaz kış, gelecekteki ise unutulmaz hatıralar kazanacaklar. Her çocuk gibi ailesini de mutlu edecek bu proje yeni dönemde sahipleri ile buluşacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmangazi işte bu projelerle dönüşecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN