Balıkesir'de köylere 50 su tankeri dağıtıldı

Balıkesir İl Özel İdaresi ve Orman Bölge Müdürlüğü tarafından alınan çok amaçlı 50 adet su tankeri, törenle köy muhtarlarına teslim edildi.

Giriş Tarihi: 20.3.2014 16:58
Yangın Yönetim Merkezinde düzenlenen törene Vali Ahmet Turhan, AK Parti Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, Vali Yardımcısı Nusret Şahin, Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, Emniyet Müdürü Feridun Boz, Orman Bölge Müdürü Hüseyin Yalçın, Özel İdare Genel Sekreteri Hüseyin Ddeniz, daire müdürleri, İl Genel Meclisi üyeleri ve köy muhtarları katıldı. Tankerlerin, öncelikle orman yangınlarına ilk müdahale için kullanılması planlandığının belirtildiği törende 2,5 ton su kapasiteli tankerlerin 100 metrelik hortumuyla bir arazözün yapabildiği tüm işleri yapabileceği kaydedildi.

Ülkemiz ve ilimiz açısından ormanın önemine değinen Vali Turhan, mevcut ormanların iyi korunması gerektiğini söyledi. Vali Ahmet Turhan "Güzel bir hizmet. Özel İdarenin son finalinin bu şekilde olması bizleri mutlu etti. Bölgemiz yangın da orman açısından birinci öncelikli yer. Bu şehrin yaşanabilir olmasının sebebi yüzde 47'sinin orman alanlarıyla kaplı olmasıdır. Yangında ilk müdahale ve önleme çok önemli. Bu tankerlerin yangınla mücadelede çok önemli yeri olacak. Muhtarlarımız bunları düğün, hayır gibi her türlü işlerde kullansın. Kapalı yerlerde paslanmasını istemiyoruz' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkesir'de köylere 50 su tankeri dağıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN