Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BTSO dünyanın kapılarını açıyor

BTSO, Küresel Fuar Acentesi kapsamında 30 bin üyesine yabancı şirketlerle işbirliği ve yeni pazarlarla tanışma fırsatı sunuyor. Bursalı firmalar Paris'ten Chicago'ya, Dubai'den Frankfurt'a dünyadaki fuarlara katılı

Giriş Tarihi: 23.3.2014
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, oda olarak Bursa'yı Türkiye ekonomisinin lokomotifi yapmak için 16 makro projeyi bir bir hayata geçirdiklerini söyledi. Burkay, "Küresel Fuar Acentesi projemizle 30 bin üyemizi dünyayla entegre ediyoruz. Bu kapsamda üretici kimliğiyle ön plana çıkan firmalarımızın ihracat potansiyellerini de yükseltmek istiyoruz" dedi. Bursalı firmaları Paris'ten Chicago'ya, Frankfurt'tan Dubai'ye dünyanın dört bir yanındaki fuarlara gönderdiklerini ifade eden Burkay, "Küresel Fuar Acentesi kapsamındaki etkinliklerimiz tüm hızıyla sürüyor. Mobilya sektöründe faaliyet gösteren 32 firmamız İtalya'da 8-12 Nisan arasında Saloni Milano fuarına katılacak. Üyelerimizin bakış açısını da genişletmek istiyoruz. 4 yıl içinde de 12 bin firmayı dünya ile buluşturmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

"HAYAL BİLE EDEMEZDİK"
BTSO'nun Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında bir firmanın yetkilisi olarak Dubai'deki Uluslararası Mücevherat Fuarı'na giden Baycan Budak, "Fuar bizim gibi orta ölçekli işletmelerin vizyonunu ve hedeflerini büyüttü. Bu tür bir fuara gitmeyi hayal bile edemeyen bir insan olarak bu fuara gittim ve iş bağlantıları kurdum. BTSO'nun 30 yıllık üyesiyim böylesine bir hizmeti ilk kez gördüm. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. Küresel Fuar Acentesi projesi kapsamında verilen desteklerden yararlanarak Frankfurt'ta gerçekleştirilen Heimtextil fuarına katılan Şengül Özcan da "Bizim için çok faydalı bir fuar oldu. Çok sayıda yabancı firma ile tanışma imkanı bulduk. Bu tür organizasyonların devamı gelirse, iş dünyası için de faydalı olacaktır" diye konuştu. Oda'nın 16 makro projesi arasında yer alan ve geçen yılın kasım ayında startı verilen projeden bugüne kadar 200'e yakın firma faydalandı. Bu kapsamda metal işleme sektöründe faaliyet gösteren firmalar Chicago'ya, mücevherat ve yapı sektöründeki firmalar Dubai'ye, tekstil sektöründeki firmalar Frankfurt ve Paris'e, inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalar Berlin'e, bilişim sektörü firmaları temsilcileri ise Hannover'deki fuarlara katıldı. Yurtdışı fuarlara ve iş gezilerine katılan BTSO üyeleri, yaptıkları ulaşım, konaklama ve vize masraflarının 2 bin TL'ye kadarını KOSGEB'den, 1.000 TL'ye kadarını da BTSO'dan talep edebiliyor. Ayrıca, seyahat acenteleri da BTSO web sitesi üzerinden proje kapsamında teklif verebiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BTSO dünyanın kapılarını açıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN