Şehrengiz dergisi 5'inci yaşını kutladı

Giriş Tarihi: 23.3.2014

Bursa'nın tarihi ve kültürel değerlerini araştırmacı ve yazarların makaleleriyle okuyucusuna ulaştıran Şehrengiz Dergisi 5'inci yılını görkemli törenle kutladı

'Türkiye'nin En İyi Yerel Tarih ve Kültür Dergisi' sloganıyla, şehir kültürüne katkı sağlayan Şehrengiz dergisi 5'inci yılını doldurdu. Bu yıl ilk kez organize edilen Bursa'ya Değer Katanlar Ödülleri de gecede sahiplerini buldu. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da katıldığı tören 625 yıllık tarihi mekân Ördekli Kültür Merkezi'nde düzenlendi.

ÖDÜLLER DAĞITILDI
Törene Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdullah Karadağ, UÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, belediye başkanları, akademisyenler, dergiye emek vermiş onlarca yazar ve seçkin bir davetli topluluğu da katıldı. Şehrengiz Genel Koordinatörü İbrahim Öge, tarihten örnekler vererek Bursa'nın bir hoşgörü, mücadele ve bilim - fikir üretim merkezi olduğunu söyledi. Gecenin sonunda Şehrengiz'e haber, yorum, makale, görüş, araştırma -inceleme yazılarıyla katkı sağlayan 54 yazar, gazeteci, akademisyen ve araştırmacıya da birer teşekkür plaketi verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehrengiz dergisi 5'inci yaşını kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN