Orhangazi'yi şehir havasına sokacak

AK Parti'nin geçtiğimiz seçimlerde 36 oy farkıyla kaybettiği Orhangazi'yi yeniden almak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Neşet Çağlayan "Emanet verdiğimiz ilçeyi köye çevirdiler" dedi

Giriş Tarihi: 28.3.2014
Asrın projesi olarak adlandırılan İstanbul-Bursa- İzmir Otoyolu'na ev sahipliği yapan Orhangazi ilçesi tarım ile birlikte sanayisiyle de büyük atılım yapmaya hazırlanırken, gözler belediye başkanlığı seçimlerine çevrildi. Demokrat Parti'nin geçtiğimiz dönem AK Parti'den aldığı Orhangazi'yi yeniden kazanmak için yola çıkan Neşet Çağlayan, Bursa'nın tüm ilçeleri kalkınırken, Orhangazi'nin geri gittiğini söyledi. SABAH Bursa Büro Şefi Tuna Çam'ın sorularını yanıtlayan Çağlayan ilçenin kaybettiği 5 yılı geri kazanmak için gece gündüz çalışacaklarını belirtti.

KÖYE DÖNÜŞTÜRDÜLER
Çağlayan "Orhangazi 60 bin nüfusuna rağmen kasaba hatta köy havasına büründü. Bunun nedeni ise merkezi iktidarın gücünden uzak olan mevcut yönetimin iş bilmezliğidir" dedi. Emaneti geri aldıktan sonra Orhangazi'nin kaderinin değişeceğini söyleyen Çağlayan "İlçemizde sinema salonu yok. Kültür merkezi yok. Düşünebiliyor musunuz? 60 bin nüfustan bahsediyoruz. Maalesef mevcut yönetim ilçeye çivi bile çakmamış. Göz boyamaya yönelik çalışmalar dışında Orhangazi'ye değer katacak tek bir icraat yok. 5 yıl Orhangazi çok şey kaybetti. Böylesine önemli potansiyeli olan bir ilçenin bu hale gelmesini üzüntüyle izliyoruz. Ama hemşerilerimiz merak etmesin. 31 Mart sabahı Orhangazi'nin heba edilen 5 yılını yeniden geri kazanacağız. İlçemizi şehir havasına sokacağız. Özellikle gençlerimiz sosyal yaşantılarını burada sürdürecek, çevre illere gitmek zorunda kalmayacaklar" dedi.

'İLÇE YERİNDE SAYIYOR'
Büyükşehir'in desteğiyle komşu ilçe Gemlik'in çağ atladığını ifade eden Neşet Çağlayan, aynı Büyükşehir'in arkasında olduğunu, 5 yıldır yerinde sayan Orhangazi'nin bu destekle Gemlik'i geçeceğini ifade etti. Çağlayan "Gemlik'te bir biri ardına meydanlar, spor salonları, kültür merkezleri açılırken, Orhangazi'mizde aylardır alt yapı çalışması devam ediyor. İlçe merkezinin yolu en ücra köyün yolundan daha kötü. İlçeden geçen arabalar tarladan geçmiş gibi oluyor. İnsanlarımız bunu hak etmiyor. Orhangaziler her şeyin en iyisini hak ediyor. İşte bizde buradan yola çıkarak, hem kötü yönetimin hesabını soracağız hem de ilçeye yapılan bu haksızlığı ortadan kaldıracağız. Seçimi kazanan biz değil Orhangazi olacak. AK Partili ilçe belediyelerinin nasıl çağ atladığı ortada. İşte Orhangazi'de böyle çağ atlayacak" diye konuştu.

'HALKIN BAŞKANI OLACAĞIM'
Göreve geldiklerinde asla ayrım yapmayacaklarını kendilerine oy verene de vermeyene hizmet edeceklerini ifade eden Çağlayan şöyle devam etti: "Biz sadece AK Parti'nin değil diğer partilerin de başkanı olacağız. Asla ayrımcılık yapmayacağız. Tüm mahallelerimize eşit hizmet götüreceğiz. Şu mahalle buna oy verdi, şu mahalle ona oy verdi diye bir yaklaşıma asla girmeyiz. Başbakanımızın ve partimizin felsefesinde ayrımcılık yok. Orhangazi halkı şunu iyi bilsin ben oy vereninde vermeyeninde başkanı olacağım. Kimin sorunu varsa bana istediği zaman ulaşabilecek. Makam odamızda değil halkımızın arasında olacağız." Orhangazi'nin Türkiye'nin en güzel yerleşim yerlerinden bir olmasına rağmen hala bir kent kimliği kazanamadığını söyleyen Neşet Çağlayan, önce Cumhuriyet Alanı için bir kent meydanı projesini hayata geçireceklerini açıkladı. Daha sonra sırasıyla Marmarabirlik'e ait arazi ve terminal bölgesinin de içine gireceği alana, Hürriyet Mahallesi'ne ve Soydaş Kent'e bir kent meydanı yapılacağını açıkladı. Kanal Orhangazi diye adlandırdığı projenin Nadır Deresi'nde yapmayı planladıklarını açıklayan Çağlayan, Nadır Deresi'nden İznik köprüsüne kadar olan bölgede derenin ıslah edilerek, sağlı sollu güzelleştirilip vatandaşın gezinti alanları olarak hayata geçirmek istediklerini söyledi. İlerleyen safhalarda ise su tutup içinde kayıkla gezilebilecek bir ortam oluşturmayı hayal ettiğini söyleyen Çağlayan, bu projelerle birlikte hazırladıkları prestij projelerini hayata geçirerek modern bir Orhangazi inşa etmek istediklerini dile getirdi. Kent meydanlarının altlarına otoparklar yapılarak trafik keşmekeşliğine son verileceğini belirten Çağlayan, kültür evi yaparak hemşeri derneklerinin kültürel faaliyetlerinin belediye sponsorluğunda yapılacağını sözlerine ekledi. Çağlayan ayrıca Keramet Ilıcası'nın termal turizmine açılacağını ifade ederek, İznik Gölü'nün turizme açılması yönündeki projenin hazır olduğunu söyledi.

TARTAR'I ELEŞTİRDİ
Mevcut yönetimi sert bir dille eleştiren Neşet Çağlayan, Orhangazi Belediyesi'nin yatırım için ayırdığı 52.5 milyon TL'nin sadece 2 milyon TL'sinin yatırımlara ayrıldığını belirterek kalan 50 milyon TL'nin nerede olduğunu sordu. 2 milyon TL ile yapılanların ise kaymakamlık lojmanı, semt pazarı ve köprü olduğunu dile getiren Çağlayan, İsmail Tartar'ın Orhangazi Belediye tarihinde olmadığı kadar gayrimenkul satışı yapan bir başkan olduğunu iddia etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orhangazi'yi şehir havasına sokacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN