Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otel gibi hastane temmuzda açılıyor

İnegöl'de yapımı devam eden 300 yataklı devlet hastanesi inşaatınının yüzde 70'i tamamlandı. Beş yıldızlı otel konforuna sahip olan modern hastanenin açılışı temmuzda törenle yapılacak

Giriş Tarihi: 4.5.2014
İnegöl'de yapımı devam eden 300 yataklı devlet hastanesi inşaatını yerinde inceleyen Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun yüzde 97'si tamamlanan hastanenin temmuzda açılacağını dile getirdi. Hastanenin tamamlanan bölümlerini gezen Tosun, müteahhit firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. İncelemenin ardından değerlendirmelerde bulunan Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun, "Uzun zamandan beri İnegöl'ümüzün çok önemli ihtiyacı olan hastanemizin yapımında son aşamaya geldik. Açılış öncesi ihtiyaçları temin açısından yerinde gözlemliyoruz. Bizim açımızdan çok güzel proje. Hastane gelişmiş projelerden bir tanesi. İnegöl'ümüze ve bölgemize hasta hizmetleri noktasında çok önemli katkılar sunacak. Burada gördüğümüz malzeme açısından eksikleri varsa dönüşte telafi edip, bir an önce hastaneyi hizmete açmak için üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz" dedi.

TIBBI CİHAZLAR HAZIR

Hastaneyi temmuzda açmak istediklerini ifade eden Tosun şöyle devam etti: "Mevsim itibariyle inşaat çalışmaları hızlandı. Bir taraftan müteahhit kendi işini yaparken, bir taraftan da bizim kurum olarak iç donanımla alakalı işimizi yapmamız lazım. Bizim işimiz şimdi daha çok. Bakanlık olarak hiçbir eksikliğimiz yok. Mevcut hastanemizde hizmet görebilecek cihazlar varsa onları mutlaka alacağız. Tıbbi cihaz konusunda ciddi takviyeler yapacağız. Hastaneye yakışır tıbbi cihaz olacak."

50 yoğun bakım, 10 ameliyat odası
Hastane inşaatını inceleyen Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun "Hastanemiz proje ve dizaynı açısından oldukça iyi. İnegöl'e çok uzun süre yetebilecek modern konsepte bir hastane" dedi. Hastanenin tamamlanmasına 2 ay kaldığını ileten AK Parti Bursa milletvekili Hüseyin Şahin ise "65 milyon TL'nin üzerinde yatırımla 300 yataklı, 50 yoğun bakımlı ve 10 ameliyat odasının bulunduğu modern hastaneyi açacak olmanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz. Hastanemiz bittiği zaman Bursa'nın en modern hastanesi olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otel gibi hastane temmuzda açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN