Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir hurdacılara savaş açtı

Giriş Tarihi: 6.5.2014 17:15

At arabalarıyla şehir trafiğini tehlikeye düşüren hurdacılar ile el arabalarıyla kağıt toplayanlara yönelik denetimlerini artıran büyükşehir belediyesi, il merkezinde kalan hurda toplama merkezlerinin kaldırılması için de harekete geçti.

At arabalarıyla şehir trafiğini tehlikeye düşüren hurdacılar ile 'çek-çek' diye tabir edilen el arabalarıyla kağıt toplayanlara yönelik denetimlerini artıran Büyükşehir Belediyesi, il merkezinde kalan hurda toplama merkezlerinin kaldırılması için de düğmeye bastı.

Özellikle ana yollarda at arabalarıyla trafiği tehlikeye sokan hurdacılar ile 'çek-çek' diye tabir edilen el arabalarıyla sokak aralarında atık kağıt toplayanlara yönelik daha önce denetimler yapan Zabıta Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, Ankara yolu kenarında Sarı Cami'nin batı kısmındaki hurdalığın kaldırılması için düğmeye bastı.

Sabah saatlerinde polis ekiplerinin geniş güvenlik tedbirleri altında bölgeye gelen zabıta ekipleri, hurdacıları uyarırken, Sarı Cami'nin hemen yanında bulunan Vakıflar mülkiyetindeki araziye konulan hurda malzemeleri de iş makineleriyle kaldırdı. Söz konusu hurdalığın kısa sürede bölgeden kaldırılacağı belirttirilirken, özellikle şehir merkezinde görüntü kirliliğine yol açan bütün hurdalıkların periyodik olarak tahliye edileceği açıklandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir hurdacılara savaş açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN