Yalova'ya talih kuşu

Giriş Tarihi: 11.5.2014

1 Haziran'da seçimlerin tekrarlanacağı Yalova'da AK Parti adayı Yakup Koçal'a tam destek veren Başbakan Erdoğan iki kez Yalova'ya giderek yatırım hamlelerini mitingle açıklayacak

YSK'nın iptal ettiği seçimin 1 Haziran'da yeniden tekrarlanacağı Yalova'da seçim heyecanı yeniden başladı. AK Parti'nin belediye başkan adayı Yakup Koçal'ı yeniden aday göstermeyeceği söylentileri üzerine Yalova'ya giden Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, genel merkezin Koçal'ın arkasında olduğunu gösterdi. Seçim çalışmalarına katılan Soylu "1 Haziran'da seçimi kazanmak ve Yalova'ya hizmet etmek isteriz. Elbette ki her siyasi parti bunu ister, en çok da biz istiyoruz. Çünkü imkanlarımız bu konuda çok daha iyi bir ölçekle Yalova'ya ulaşır. İster kazanalım ister kazanmayalım, burada gençlerimizin bizden istediği projelere desteğimiz tamdır" dedi. Yalova'da 1 Haziran'da yenilenecek yerel seçimle ilgili konuşan Koçal ise halkın önemli bir kararın arifesinde olduğunu söyledi. Bu seçimin AK Parti ile CHP arasında olacağına değinen Koçal şunları söyledi: "3 haftalık bir geçiş döneminde CHP zihniyeti Yalova'da kavgayı, kargaşayı, çatışmayı, hem personel içinde, hem halk içinde ayrışmayı, ötekileştirmeyi, iftiraları, karalamaları, yalana dayalı bir politikayı benimsedi. Hukuk düzeni içinde bunların gerekli suç duyurularını yapacağız. Yalova halkı bunları kısa zamanda fark etti. Bbiz Yalova'ya bugün gelmiş bir insan değiliz, geçmişimiz var." Seçimin AK Parti ve CHP arasında geçeceğini belirten Başkan Koçal "İki farklı algı toplum tarafından görülecek ve sandığa yansıyacak. AK Parti deyince hizmeti görüyorsunuz. 1 Haziran seçimlerinde Yalova halkının hizmeti mi, yoksa çatışmayı mı seçeceğini göreceğiz" diye konuştu.

BAŞBAKAN İKİ KEZ GELECEK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 1 Haziran'a kadar iki kez Yalova'ya geleceğini açıklayan AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun ise Başbakan'ın torbasında önemli yatırımlar olduğunu ve bu yatırımların ilin geleceğini doğrudan etkileyeceğini dile getirdi. Coşkun "Başbakanımız Yalova adına güzel müjdelerle geliyor. Sağlık, eğitim ve ulaşımda Yalova'nın kaderini değiştirecek çok önemli projeler şu anda torbasında. AK Parti iktidarı sırasında bir çok yatırımı alan Yalova yeniden büyük yatırımların arifesinde. Başbakanımız Yalova ziyaretinde müjdeleri Yalova halkımızla paylaşacak" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalova'ya talih kuşu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN