Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Timsah'ın Mabedi'ni açılış heyecanı sardı

Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe: 45 bin kişilik stadyumumuzu bitirdiğimizde Avrupa'daki statların bile yüzde 80'i, bizim stadımızın yanında gecekondu gibi kalacak

Giriş Tarihi: 18.5.2014
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaspor'un maçlarını oynayacağı yeni stadyumun inşaatına ilişkin, "45 bin kişilik stadyumumuzu bitirdiğimizde Avrupa'daki statların bile yüzde 80'i, bizim stadımızın yanında gecekondu gibi kalacak" dedi. İnşaat Müteahhitleri ve İşadamları Derneği (İMSİAD) yetkilileri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve teknik özellikleri bakımından Türkiye'de birçok ilki bünyesinde barındıran yeni stadyumun inşaatında incelemelerde bulundu. Başkan Altepe halen çatı montajının sürdüğü stadyumdaki özel localardan birinde, İMSİAD üyelerine stadyumla ilgili bir sunum yaptı.

BU YIL AÇILACAK

Altepe, bu yıl içinde tamamlanması hedeflenen ve halen çatı montajının hızla sürdüğü yeni stadyumun 185 bin metrekarelik inşaat alanı ile kentin en büyük yapısı olduğunu vurgulayarak, inşaat öncesi dünyanın önde gelen stadyumlarını tek tek taradıklarını, en ayrıcalıklı projeyi Bursa'ya kazandırdıklarını söyledi. Bu tür kompleks yapıları kentlere kazandırmak için bir dönemin yetmediğini, etüt çalışmaları, proje hazırlama ve ihale gibi süreçlerin gelişmiş ülkelerde bile 4-5 yıl sürdüğünü anlatan Altepe, en büyük sıkıntılarının zaman olduğunu, zamanı en iyi şekilde kullanmak için de üç parça halinde ihaleye çıktıklarını hatırlattı. Altepe "Biz ucuza değil, kaliteye talibiz. Dünya kentlerinde bedavaya hiçbir şey yok. Bunun için tüm malzemelerin en kalitesini kullanıyoruz, dünyanın en iyi firmaları ile çalışıyoruz. İddialı bir kent, eserleriyle de iddialı olmalı" dedi.

8 DAKİKADA ÇIKIŞ!
Stadın mimarı Hasan Sözüneri de projenin teknik özellikleri hakkında bilgi verdi. Sözüneri "Yeni stadyumda kale arkası tribünler kaleye 9 metre, maraton tribünleri de 7 metre mesafede olacak. Böylelikle seyir sevki daha yüksek bir stadyum ortaya çıkıyor. Ayrıca 72 locası bulunan stadyumda 84 turnike olacak ve toplam 43 bin 670 kişi 8 dakika içinde stadyumu rahatlıkla boşaltabilecek" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Timsah'ın Mabedi'ni açılış heyecanı sardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN