Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu işbirliği Bursa'nın çehresini değiştirecek

Büyükşehir Belediyesi ile BTSO arasında 8 mega proje için işbirliği protokolü imzalandı. Payitaht Çarşısı, Bursa Finans ve Ticaret Merkezi, BTSO Vefa Projesi, BTSO Üniversitesi gibi projeler kenti geleceğe taşıyacak

Giriş Tarihi: 1.6.2014
Bursa'yı çağdaş, yaşanılabilir bir marka kent haline getirmek amacıyla bugüne kadar önemli projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, kenti dünya vitrinine çıkaracak projelerde meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığı işbirliğine BTSO'yu da ekledi. 'Bursa Büyürse Türkiye Büyür' sloganı ile projelendirilen Payitaht Çarşısı, Marka Bulvarı, Yeni Fuar Merkezi, Bursa Finans ve Ticaret Merkezi, BTSO Vefa Projesi, Organize Ticaret Bölgeleri, BTSO Üniversitesi ve İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri'nden 8 proje, Büyükşehir Belediyesi ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle hayat bulacak. Büyükşehir Belediyesi ile BTSO arasındaki işbirliği protokolü, Kayhan Döner Sofrası Sosyal Tesisi'nde törenle imzalandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'nın tarihi, doğası, sanayii, dünyaca ünlü tarım ürünleri ile Türkiye'nin cennet köşelerinden biri olduğunu söyledi. Bursa'nın en önemli özelliğinin sanayi olduğunu kaydeden Başkan Altepe, "İstanbul'dan sonra en çok üreten, en fazla ihracat yapan kentiz. Bursa büyürse Türkiye büyür. Bizler de böyle bir kentin yönetiminde, bu şehrin her alanda gelişmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm şehrin dünyayla bağlantısı olması için çalışıyoruz. Önceden Türkiye genelinde farklı alanlarda yapılan anketlerde Bursa, 25-30'uncu sıralarda çıkıyordu. Ancak şimdi her alanda ilk sırayı alıyoruz. Bunun için çeşitli projelere imza atıyoruz. İstiyoruz ki, yapılacak projelere özel sektörümüz de katkı olsun. İstiyoruz ki bu konuda yapılan katma değer, İstanbul'a İzmir'e kaçmasın. Yatırımcımızın önü açılsın" diye konuştu.

TARİHİ ÇARŞI AVM'LERİ ARATMAYACAK
Çarşının Bursa'nın atar damarı olduğunu hatırlatan Altepe, şehirleşme ne kadar büyürse büyüsün, tek merkezin çarşı ve hanlar bölgesi olduğunu söyledi. Bu bölgenin UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınması yönündeki çalışmalarda artık sona geldiklerini hatırlatan Başkan Altepe, "Son 10 yıldır tarihi ve kültürel mirasımıza büyük önem verdik. Kentin her köşesindeki ecdat yadigarı eserler ihya edildi. Kayhan Döner Sofrası da bu gayretlerimiz sonucunda ilk günkü ihtişamına kavuştu. Bu tesis ve bu bölge yeme-içmelerin karşılandığı bir bölge. Payitaht Çarşısı projesi de Bursa'nın turizmine ve ekonomisine katkı sağlayacak. Bugün BTSO ile birlikte Bursa çarşılarının AVM'lerle birlikte yarışacak duruma gelmesi için önemli bir adım atıyoruz" dedi. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay da geçmişte çarşı bölgesinde bazı sıkıntılar olduğunu ancak Başkan Altepe'nin Osmangazi Belediye Başkanlığı döneminde başlattığı çalışmalarda çarşıda önemli bir değişim yaşandığını söyledi. Bursa'ya vizyon katan bu çalışmalar nedeniyle Başkan Altepe ve ekibine teşekkür eden Burkay, "Çarşı projelerinde BTSO'nun da aktif rol alması gerekiyordu. Bizler BTSO olarak çarşımızda yapacağımız eğitim programımızla birçok alanda esnafımıza eğitim vereceğiz. Bu bölgede alışveriş yapan insanımızın güvenini kazanması için elimizden geleni yapacağız. Tuvalet, emzirme odası, tüketici güven ofisleri gibi tüketicilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri mekanlar oluşturacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu işbirliği Bursa'nın çehresini değiştirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN