Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilecik'te köpek saldırısı

Giriş Tarihi: 3.6.2014 16:40

Barınaklarından kaçan kani korsa cinsi 2 köpek çevreye korku saldı.

Bilecik'te barınaklarından kaçarak saldırdıkları bir vatandaşın adeta canını zor kurtardığı Kani Korsa cinsi sahipli ve tasmalı iki köpek, şikayet üzerine çalışma başlatan Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve polis ekiplerinin desteği ile görevliler tarafından yakalanıp hayvan barınağına götürüldü.
İsmet Paşa mahallesinde oturan 64 yaşındaki Hüseyin Çalım isimli vatandaş, köpeklerin saldırısına uğradı. Elindeki şemsiyeyle köpeklere vurarak canı zor kurtardığını anlatan Çalım "Yoldan geçerken üç köpeğin çimenlerde yattığı gördüm. Köpekleri kovmak için hamle yaptığımda biri hemen havlamaya başlayarak bana saldırarak ısırmak istedi. Bir anda ne yapacağını şaşırdım. İlk defa hayatımda böyle köpeklerin saldırısı olayıyla karşılaşıyorum. İnanın çok korktum. Elimdeki şemsiyeyle köpeklere vurarak kendimi savundum. Birini yanımdan uzaklaştırırken diğeri bana saldırıp ısırmak istiyordu. Bir anda köpeklerin saldırısından yara, bere, çizik almadan şemsiyem sayesinde kurtuldum. Olay sonrası kalbim çok hızlı artmaya başladı. Kendim de yüksek tansiyon hastasıyım. Hemen yolumun üzerinde olan Devlet Hastanesi'nin acil servis bölümüne gittim. Kalbimin EKG'sını çektiler, tahlil yaptılar. Herhangi bir sağlık sorunum çıkmadı çok şükür. Hastanede üç saat gözlem altında kaldım, daha sonra beni taburcu ettiler. Allah böyle bir korkuyu bana ve hiç kimseye yaşatmasın. Verilmiş sadakam varmış' diye konuştu.

Vatandaşların şikayeti üzerine, köpeklerin Ertuğrul Gazi Mahallesi, Poyraz Sokak'ta oldukları haberini alan Belediye Zabıta Müdürlülüğü ve polis ekipleri olay mahalline intikal ettiler. Zabıta ve polis ekipleri olay yerinde önlemleri aldıktan sonra köpeklerinin herhangi bir saldırıda bulunmaması için bulundukları kaldırım yanındaki yoldan hiçbir vatandaşın geçmesine izin vermediler. Bölgeye, görevlisi ile birlikte hayvan barınağı rehabilitasyon ve tedavi hizmet aracı ve veteriner hekimi olay mahalline çağrıldı. Belediye görevlisi ve veteriner hekimin çalışmaları sonucu köpeklerden biri kementle yakalandıktan sonra araca alındı. Bu sırada köpeklerin sahibinin olay mahalline gelmesi sonucu sakinleşen diğer köpek de sokak hayvanlarını rehabilitasyon ve tedavi hizmet aracına bindirilerek belediyenin hayvan barınağına götürüldü.

Yabancılara karşı daima kuşku içersinde ve saldırgan olan Kani Korsa cinsi köpeklerin ailesine ve sahibine çok sadık olduğunu anlatan Bilecik Belediye Veteriner Hekim Nedret Avcı, 'Barınaklarından kaçan bu köpekleri barınağa götüreceğiz. Daha sonra Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı Bilecik Orman İşletme Müdürlüğü yetkilerine teslim edeceğiz. Başıboş bir köpeğin başkasını yaralaması halinde sahibine 6 aya kadar hapis ya da adli para cezasının uygulanmaktadır" diye belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilecik'te köpek saldırısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN