Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ölüm durağına çelik dubalı tedbir

Bursa'da 2 öğrencinin öldüğü otobüs durağının önüne çelik kontrol dubaları yerleştirildi. Ancak bu tedbirin yetersiz kalacağını belirten vatandaşlar, durağın geri çekilmesini ve cep oluşturulmasını istiyor

Giriş Tarihi: 8.6.2014
Bursa'da kontrolden çıkan otomobilin otobüs durağına dalması sonucu ortaokul öğrencileri 14 yaşındaki Furkan Akbulut ve 16 yaşındaki Serkan Alkan'ın yaşamını yitirdiği 2 kişinin de yaralandığı durakta Büyükşehir Belediyesi önlem aldı. Durağın hemen önüne 8 çelik bariyer monte edildi. Nilüfer ilçesinde 13 Nisan'da Reşit İrfan Ersöz'ün yönetimindeki otomobil, hafif ticari aracı sollamak isterken aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu kontrolden çıkarak otobüs durağına girdi. Otomobilin çarptığı durakta otobüs bekleyen Süleyman Cüra ve Ali Karasu Ortaokulu öğrencileri Serkan Alkan ile Furkan Akbulut öldü, 2 arkadaşları ise yaralandı. Kazanın ardından gençlerin okul arkadaşları durak önünde "Güvenli duraklar istiyoruz" eylemi yaptı. Serkan Alkan'ın babası Kenan Alkan ise durağın geri alınmasını ve önüne bariyer yapılmasını istedi.

'YETERLİ DEĞİL'
Tepkiler üzerine harekete geçen Bursa Büyükşehir Belediyesi durağın hemen önüne 8 çelik bariyer monte etti. 'Ölüm durağı' olarak adlandırılan durağı kullanan vatandaşlarsa bu tedbirin yetersiz kaldığını söylüyor. Durakta bekleyen ve tıbbi sekreter olarak çalışan Sevda Argun, "Durak, yol ortasında. Şu anda hala güvenliği yok bence. Biraz daha geriye alabilirler. Otobüslerde zaten riskli duruyor. İki can gitti. Bazı sürücüler nerede hız yapacağını bilmiyorlar. Konulan bariyerler bence önlem değil. Bunlar yine devriliyor. Durak da demirdi yıkıldı. Yine aynı hızı yapıyorlar. Önlem yetmeyecek" dedi. Uludağ Üniversitesi Hemşirelik Okulu Öğrencisi Melike İlhan ise durağın yola yakın olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: "Otobüslerde ortadan gidiyor. 'Dur' demek için duraktan ayrılmak zorunda kalabiliyoruz. Durağın yeri hiç uygun değil. Arkada yeşil alan var daha geriye alınabilir. Ön tarafa alınan bariyerlerin de çok sağlam olduğunu düşünmüyorum. İlk kazada hepsi sökülecektir"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölüm durağına çelik dubalı tedbir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN