Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atletizm pistine onay çıktı

Bursa'nın ilk Kapalı Atletizm Salonu projesi Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından onaylandı. Başkan Dündar, 11 Eylül Bulvarı'nda inşa edilecek salonun temelinin hemen atılacağını söyledi

Giriş Tarihi: 22.6.2014
Türkiye' nin ikinci kapalı atletizm salonu olacak tesislerin yapılacağı alanda inceleme yapan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, tesisle ilgili hazırladıkları konsept projelerin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından onaylandığını söyledi.

16 VİZYON PROJEDEN BİRİ

Başkan Dündar "Seçim döneminde açıkladığımız 16 vizyon projemizden birisi olan Kapalı Atletizm Salonu, Bursa'nın ilk Türkiye'nin ise ikinci kapalı atletizm salonu olacak. Sporcularımız yaklaşık 7 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan tesiste rahat bir şekilde antrenmanlarını yaparak müsabakalara hazırlanacak. Geleceğin şampiyon atletlerinin yetişeceği tesisle ilgili çalışmalarımızı büyük bir hızla sürüyor" dedi. Spor alanında yaptıkları yatırımlarla Osmangazili gençlerin, son yıllarda Türkiye çapında birçok başarılı dereceye imza attığını ifade eden Başkan Dündar şöyle devam etti: "Ulusal anlamda yakaladığımız bu başarıları uluslararası arenaya taşımak istiyoruz. İnşallah bu tesislerde yetişecek sporcularımız bizlere bu gururu yaşatacak, Türk bayrağını uluslararası müsabakalarda göndere çektirecekler." Dündar, "Bizler bir yandan şehri sağlıklaştırırken, bir yandan da geleceğimizi sağlıklı ve eğitimli bir nesille güçlendirmek istiyoruz. Küçükbalıklı bölgesinde hayat bulacak bu projemiz ile Bursa'ya atletizm dalında da şampiyon sporcular yetiştirmeyi ve Bursa'nın adını uluslararası müsabakalarla duyurmayı hedefliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atletizm pistine onay çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN