Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelliler için yürekler birleşti

Bursa Kent Konseyi (BKK) Engelliler Meclisi'nin hazırladığı projeye magazin muhabirimiz Özkan Güngörmez de fotoğraflarıyla katkı sağladı. Elde edilecek gelirle engellilere 'Sesler, Renkler ve Düşler Sinema ve Fotoğraf Atölyesi' kurulacak

Giriş Tarihi: 6.7.2014
Bursa Kent Konseyi (BKK) Engelliler Meclisi tarafından başlatılan 'Sesler Renkler ve Düşler Engelsiz Hikâyeler Projesi'yle çeşitli engel gruplarına ait fertler, iş ve cemiyet dünyasının önemli simalarıyla fotoğraf karesinde ve kısa filmde buluşarak, daha yaşanabilir bir dünya için mesajı verdiği fotoğraf sergisi ve proje finali yoğun katılım ile gerçekleştirildi. Projenin fikir sahibi olan Yusuf Oranlı, Engelliler Meclisi ile birlikte birçok projeyi başarıyla yaptıklarını söyledi. Oranlı, Bursa'nın iş ve cemiyet dünyasına mensup insanlarla birlikte mevcut sıkıntılara dikkat çekildiğini ifade etti. Oranlı, "Proje sonunda elde edilecek gelirle BKK Engelliler Meclisi'ne, 'Sesler, Renkler ve Düşler Sinema ve Fotoğraf Atölyesi' kurulacak. Böylece engelliler fotoğraf ve sinema üzerine eğitim alarak seslerini, düşlerini ve hayata katmak istedikleri renkleri ortaya çıkaracak" diye konuştu. BKK Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez ise, projeyle normal şartlarda buluşması zor olan iki grubu bir araya getirdiklerini birlikte vakit geçirmelerine, birbirlerini anlamalarına, nasıl iletişime geçileceği konusunda tecrübe kazanma imkânı sağlandığını söyledi.

FOTOĞRAFLARI ÖZKAN ÇEKTİ
Sabah Gazetesi Bursa eki muhabiri Özkan Güngörmez'in fotoğrafçılığında hazırlanan sergide Vehbi Koç Vakfı Özel Koç Lisesi öğrencileri İrem Malcıoğlu, Merve Gengörü, Damla Liman, Selin Uyar ve Ece Hürmüz Sönmez'in de resimleri yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelliler için yürekler birleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN