Önce dikiş kursu sonra ameliyathane

Tıp fakültesi ve hemşirelik bölümü öğrencileri tıbbi vakalarda daha rahat dikiş atabilmek için İnegöl Halk Eğitim Merkezi'ndeki dikiş kursuna gidiyor

Giriş Tarihi: 20.7.2014
Cerrah adayları yaz tatilini dikiş kursunda geçiriyor. İnegöl Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan dikiş nakış kursuna, mezun olduklarında ameliyatlarda daha rahat dikiş atabilmek için el becerilerini geliştirmek amacıyla tıp fakültesi ve hemşirelik bölümü öğrencileri yoğun ilgi gösteriyor. İnegöl Halk Eğitim Merkez Müdürü Burhanettin Özdemir, yaz aylarında özellikle üniversite öğrencilerinin yoğun talebi nedeniyle dikiş nakış kursları açtıklarını söyledi. Kursa ağırlıklı olarak el becerilerini geliştirmek isteyen tıp fakültesi ve hemşirelik bölümü öğrencilerinin de katıldığını anlattı.

'DAHA RAHAT DİKİŞ ATARIM'
Pek çok dalda eğitim gören üniversite öğrencilerinin dikiş nakış kurslarına katıldığını ifade eden Özdemir, "Geçtiğimiz yıl da yaz aylarında bu tür öğrencilerimiz vardı. Bu sene de baktığımızda değişik dallardaki üniversite öğrencileri kurslara katılıyorlar. Daha çok tıp fakültesi, hemşirelik ve öğretmenlik gibi branşlarda üniversite öğrencileri kurslarımıza şu an devam ediyorlar" diye konuştu. Kursa katılan Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Seçil Taşhan el becerilerini geliştirmek için dikiş nakış kursuna katıldığını belirterek şöyle konuştu: "Ankara'da okuyorum. Yazın zamanımı değerlendirmek hem de ileriye yönelik el becerilerimi daha geliştirmek için kursa katılıyorum. Sınavdan sonra eğer cerrahi bir alan seçersem ameliyatlarda dikiş atacağım. Tabii bunun için de burada aldığım eğitimin faydalı olacağını düşünüyorum." Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 2. sınıf öğrencisi Elif Pehlivan da "Ameliyathane branşını seçme şansım var. Bu bölümden mezun olursam ameliyatlara girip dikiş atacağım. El becerilerimi geliştirmek için bu kursa katıldım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önce dikiş kursu sonra ameliyathane
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN