Sanatoryum binası işadamlarına açıldı

Giriş Tarihi: 10.8.2014

Kirazlıyayla Sanatoryum binasını ihale yoluyla satın alan BTSO tarihi binada 'akademi projesi'ni hayata geçirecek. Sanatoryumda şirket yöneticilerine özel eğitimler verilecek

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) geçen hafta düzenlenen ihaleyi kazanarak tarihi Kirazlıyayla Sanatoryum binasını satın aldı. Tarihi binada BTSO Akademi Projesi hayata geçiriliyor. Proje çerçevesinde yaşam boyu eğitim merkezi haline gelecek olan bina, yeni yüzüyle iş dünyasının eğitim üssü haline gelecek. Bursa Valisi Münir Karaloğlu, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve BTSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Fransa'nın İnsead ve İngiltere'deki Wilton Park örneklerinden yola çıkarak restore edilecek olan Sanatoryum binasını yerinde inceledi. BTSO Başkanı İbrahim Burkay, tarihi sanatoryum binasının yeni döneminde Bursa'nın ve Uludağ'ın önemli kazanımlarından birisi olacağını belirterek, "Bu tarihi bina, BTSO Akademi Projesi çerçevesinde yaşam boyu eğitim merkezi haline gelecek. Sanatoryum binası, hem Türkiye hem de Bursa ekonomisinin gelişmesinde önemli bir görev üstlenecek. İnşallah 2015 baharında burada renavosyanla ilgili ilk startımızı vereceğiz. Projenin ihtiyacı olan müştemilatla ilgili izinlerimizi yerine getireceğiz. Bursa'ya ve Uludağ'a yakışan önemli bir yapı haline gelecek" dedi.

VİZYON KAZANDIRACAK

BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, tarihi sanatoryum binasının tarihi görüntüsü ve ihtişamı ile Uludağ'ın en önemli yapılarından birisi haline geleceğini ifade ederek, "Uludağ'ın yolu bile yokken böyle bir bina inşa edildi. Bu bina, iş dünyasının eğitim üssü haline geliyor. Bu proje ülkemize ve şehrimize yeni bir vizyon katacak" diye konuştu. Vali Münir Karaloğlu, atıl durumda bekleyen tarihi yapının, artık tekrar ayağa kalkacak olmasından mutluluk duyduklarını ifade etti. Başkan Recep Altepe ise tarihi binanın BTSO eliyle daha kullanışlı hale geleceğini anlatarak, "Sanatoryum binası gerçek sahibini buldu. Burasının BTSO'nun himayesine geçmesi Bursa için bir fırsat. Burası iş dünyasının buluşmalarının gerçekleyeceği bir merkez olacak. Burasının şehrimize ve Uludağ'a değer katacağına inanıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanatoryum binası işadamlarına açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN