Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mobilya AVM'de sona gelindi

Giriş Tarihi: 21.9.2014

İnegöl'de yapımı süren Türkiye'nin ilk mobilya alışveriş merkezi tamamlanmak üzere. İnegöl Mobiliyum Genel Müdürü Yusuf Şen, Türkiye'nin en büyük AVM projesiyle, mobilyanın dünyaya açılan penceresi olacaklarını söyledi

Türkiye'nin ilk ve tek Mobilya AVM'si olacak Mobiliyum'da artık sona gelindi. Ocak ayı sonunda hizmet vermeye başlayacak Mobiliyum'da gelinen noktayı Genel Müdür Yusuf Şen, anlattı. Şen, A etabında 50 üyenin mağazasının yanı sıra 2.katta kiralanacak 40 mağaza ile 90 mobilya firmasının ürünlerini teşhir edeceği Mobiliyum'un B etabında da 40 mağazanın yer alacağını kaydetti. Mobilya AVM olarak başlayan ve Mobiliyum olarak devam eden projeyi anlatan Şen "Haziran 2012'de projeye start verildi. 50 tane İnegöl'ün seçkin, saygın mobilyacının ortak olduğu İnegöl Mobilya Kent Yapı Kooperatifi adı altında bir kooperatif kurularak yola çıkıldı. Haluk Özbek ve arkadaşlarının inanarak yola çıktıkları önemli bir proje. 50 üye ile başlandı. Proje ilgi ve alaka görünce A etabının ardından gelen taleplerle kooperatifteki üye sayısı arttırılmış, A etabındaki 1350 metrekare alandaki mağazalara alternatif oluşturacak şekilde orta ve küçük ölçekli işletmeler de oluşturulsun diye B etabı oluşturulmuş. 40 yeni üye kabul edilmiş" dedi.

YENİ PAZARLAR KAZANILACAK
İnegöl'ün mobilyada bir merkez olduğuna dikkat çeken Yusuf Şen, şunları söyledi: "Bu durum İnegöl'e yetmiyor. Sadece Türkiye ile ilgili değil dünyada da mobilya merkezi olmalıyız. İnegöl Mobiliyum AVM bu noktada mobilyanın dünyaya açılan penceresi olacak. Dünyanın önemli mobilya alıcılarını burada ağırlayacağız. İnegöl'e yeni pazarlar kazandırma düşüncemiz var. Böylesine önemli mobilyacıları bir arada bulunduran İnegöl Mobiliyum AVM bunda önemli bir ol oynayacak. Hem perakende hem toptan satışlara hem de dünyada yeni pazarlara ulaşma konusunda İnegöl Mobiliyum AVM önemli katkı sunacak. Üyelerimizin beklentisi de bu noktada." Şen, "B etabı ile Türkiye'nin en büyük AVM'si olacak. A ile B birleştirilerek tek çatı altında değerlendirildiğinde bu büyüklükte AVM yok. Biz de sadece tek tema var. Mobilya üzerine bir AVM. Bu durum da ayrı bir önem arz ediyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mobilya AVM'de sona gelindi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN