Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Persomatik' Berlin'de

Giriş Tarihi: 28.9.2014

BURULAŞ'ın müşterilerine 2.5 dakika içinde kişiselleştirilmiş fotoğraflı ulaşım kartlarını hazırlaması imkânını sunan patentli ürünü 'Persomatik' Berlin'deki demiryolu fuarında yoğun ilgi gördü

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin kuruluşu olan BURULAŞ'ın bürokratik tüm işlemleri ortadan kaldıran ve müşterilerine 2.5 dakika içinde kişiselleştirilmiş fotoğraflı ulaşım kartlarını hazırlaması imkânını sunan patentli ürünü 'Persomatik', Berlin'deki Uluslararası Demiryolu Teknolojileri, Sistemleri ve Araçları Fuarı'nda sektör uzmanlarının dikkatini çekmeyi başardı. BURULAŞ'ın raylı sistemlerden deniz uçağına, otobüsten deniz otobüsüne, helitaksiden araç kiralamaya kadar tüm faaliyet alanlarının tanıtıldığı standı gezen Bursa Valisi Münir Karaloğlu, 'persomatik'i kullanarak, 2.5 dakikada kendi ulaşım kartını hazırladı. BURULAŞ bünyesinde gerçekleştirilen Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları sonucu geliştirilen ve patenti de alınan 'Persomatik' ile kişiselleştirilmiş ulaşım kartı çıkarmak veya kartların vize sürelerini uzatmak için yapılan bürokratik işlemler tamamen ortadan kaldırıldı. Yolcuların TC. kimlik numaralarını sisteme girmesinin ardından öğrenci, 60 yaş üzeri gibi yolcuya en uygun kart tipi belirleniyor, cihaz tarafından çekilen fotoğraf anında akıllı kart üzerine basılıyor ve kart bedeli tahsil edilerek kart kullanıma açılıyor. Tüm bu işlemleri 2.5 dakika içinde gerçekleştiren 'persomatik' sayesinde vatandaşların zaman kaybı da ortadan kalkıyor.

FUARIN GÖZDESİ OLDU

Berlin'de iki yılda bir ExpoCenter'da düzenlenen Uluslararası Demiryolu Teknolojileri, Sistemleri ve Araçları Fuarı, 55 ülkeden toplam 2 bin 768 firmayı ağırladı. Türkiye'den TCDD, Türkiye Lokomotif AŞ (TÜLOMSAŞ) ve Türkiye Vagon Sanayi AŞ gibi sektörün dev markaları ile birlikte fuarda yer alan BURULAŞ, hazırladığı stantla ilgi odağı oldu. Dünyanın dört bir yanından gelen ulaşımla ilgili şirketlerin boy gösterdiği fuarda BURULAŞ da raylı sistemlerden deniz uçağına, otobüsten deniz otobüsüne, terminalden helitaksi ve araç kiralamaya kadar tüm faaliyet alanlarını tanıttı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Persomatik' Berlin'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN