Bayramda takdir topladı

Giriş Tarihi: 12.10.2014
Bayramda takdir topladı

Yıldırım Belediyesi, Kurban Bayramı'nda 14 ayrı noktada oluşturulan modern kurban kesim alanları ile vatandaşlara hizmet verdi. 200 görevli yoğun mesai yaptı

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Kurban Bayramı'na yönelik yapılan farklı uygulamalar hakkında bilgiler verdi. Edebali, Kurban Bayramı çalışmalarına iki ay önceden başladıklarını belirterek "Belediyemizin birçok biriminin yer aldığı çalışmalarda, en ince detaylar hesaba katılarak tüm hazırlıklar tamamlandı. Deri poşeti, et poşeti, tek kullanımlık masa örtüsü, tuz, kurban rehberi, kumanya ikramı, şapka, veterinerlik ve askı gibi toplam on iki kalem hizmetimizle hemşerilerimizin yanındaydık" dedi. Yapılan çalışmalar karşısında Yıldırımlıların mutluluklarını dile getirdiklerini ifade eden Başkan Edebali, ilçe sakinlerinin ilk defa bu tür hizmetler ile karşılaştıklarını belirttiklerini söyledi.

200 GÖREVLİ MESAİ YAPTI

Geçtiğimiz yıllarda İsabey Kurban Pazarı'nda yaşanan trafik sıkıntısının da önüne geçmek için çalışmalar yaptıklarını açıklayan Başkan Edebali, "İsabey Kurban Pazarı'nda trafik yönlendirmesi ile ilgili düzenlemeler yaparak alternatif yollar oluşturup, trafik yoğunluğunu ciddi anlamda azalttık. Bursa'da birçok noktaya asılan yönlendirme afişleri ile İsabey Kurban Pazarı'na ulaşımı kolaylaştırdık. Ayrıca bayramdan bir hafta önce Kurban Pazarı'na açtığımız danışma noktası ile hemşerilerimize bilgilendirmelerde bulunduk" diye konuştu. Bayramın ilk günü yaklaşık 200 personelle sahada olduklarını ve verilen bu hizmetlere rağmen hala birçok eksiğin olduğuna da dikkat çeken Başkan İsmail Hakkı Edebali, Yıldırımlılara daha iyi hizmet verebilmek için 'ideal şehir için her gün bir adım' felsefesi ile çalıştıklarını belirtti. Başkan Edebali, bir sonraki Kurban Bayramı'nda daha modern ve daha fazla kurban kesim alanı ile Yıldırımlılara hizmet etmeyi hedeflediklerini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayramda takdir topladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN