Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kentsel dönüşüme Bakan'dan tam not

Osmangazi ve Yıldırım belediyelerinin hazırladığı projeleri yerinde inceleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, iki belediyenin de projesine tam not verdi

Giriş Tarihi: 19.10.2014
Kentsel dönüşüme Bakan'dan tam not
'nın geleceğine ışık tutacak olan kentsel dönüşüm projeleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın da dikkatini çekti. Osmangazi ve Yıldırım belediyelerinin hazırladığı projeleri yerine incelemek için Bursa'ya gelen Bakan İdris Güllüce, iki belediyenin de projesine tam not verdi. İlk olarak Yıldırım Belediyesi'ne uğrayan Bakan Güllüce, burada belediye başkanı İsmail Hakkı Edebali'den hazırlanan projenin detaylarını dinledi.

BURSA'YA DEĞER KATACAK

Başkan Edebali'nin tarihi dokuya verdikleri önemi anlatmasının üzerine Güllüce, Yıldırım'ın kentsel dönüşüm projesini takdir ettiğini söyleyerek, "Kentsel dönüşüm her yerde yapılabilir; ancak Bursa'da bu biraz daha farklı olmalı. Tarihi özellikleri yüksek olan Bursa'da, bu tarihi kimlik mutlaka korunmalıdır. Bu anlamda Başkanımız İsmail Hakkı Edebali'yi kentsel dönüşüm planlaması konusunda tebrik ediyorum" dedi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın proje hakkında hazırladığı sunumu dikkatle dinleyen Güllüce şöyle konuştu: "Kentsel dönüşüm yüksek bir bilgi birikimi gerektiriyor. Dündar, sunumunda da anlattığı gibi uzun zamandır kentsel dönüşüm konusunda çalışmalar yürütüyor. Çok güzel bir dönüşüm projesi hazırlamış. Kendisini tebrik ediyorum. Soğanlı Kentsel Dönüşümü Bursa'ya büyük bir değer katacak."

'ALTEPE VE KARALOĞLU BURSA İÇİN BİR ŞANS'
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Bursa temasları çerçevesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi de ziyaret etti. Heykel'deki tarihi başkanlık binasındaki ziyarete Bursa Valisi Münir Karaloğlu da katıldı. Bakan Güllüce Bursa'nın en büyük şansının Vali Münir Karaloğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe olduğunu söyledi. Vali Karaloğlu'nun mahalli yönetimlerden gelen merkezi bir idareci, Başkan Altepe'nin de şehrin imkan ve değerlerini iyi bilen bir Bursa sevdalısı olduğunu belirten Bakan Güllüce "Bursa'da bakanlığımız, valiliğimiz ve belediye başkanlığımız olarak el ele vereceğiz ve inşallah çok güzel şeyler yapacağız. Bursa'nın yeşil, cennet gibi güzel sıfatları var. Şehri kirletmeden, tabiatı yok etmeden işimize bakacağız" dedi. Başkan Altepe ise, yaşanabilir bir Bursa için çalıştıklarını söyledi. En yüksek harcamayı ulaşım ve kamulaştırmaya ayırdıklarını, her gün en az 1 bina yıkarak yollar, yeşil alanlar ve spor tesisleri oluşturduklarını söyleyen Başkan Altepe "Bursa'nın tekrar yeşil kimliğini kazanması, semtlerimizin yaşanabilir bir hal alması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kentsel dönüşüme Bakan'dan tam not
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN