Klasik tutkusu atölye kurdurdu

İnegöl'de 7 yıl önce ilk klasik otomobilini satın alan işadamı Abdullah Ezim tutkusu haline gelen klasik otomobillerin yenileme işlemi için atölye bile oluşturdu

Giriş Tarihi: 26.10.2014
Klasik tutkusu atölye kurdurdu
İnegöllü işadamı Abdullah Ezim'in klasik otomobil sevdası 7 yıl önce başladı. Bugüne kadar 1951 modelden başlayıp 1976 modele kadar 15 otomobili, 6 motosikleti olduğunu ifade eden Ezim, klasik otomobil sayısını 50'ye çıkarmayı ve ilçede bir otomobil müzesi kurmayı hedeflediğini söyledi. İlk klasik otomobilinin 1964 model "Impala" olduğunu belirten Ezim, "1 yıl onu kullandım. Ondan sonra 'bu arabalardan neden alıp biriktirmiyorum' diyerek birkaç tane daha araba aldım" dedi. Satın aldığı otomobillerin yenileme işlemi için fabrikasının bir bölümünde atölye oluşturduğunu belirten Ezim, bir otomobilin yenileme süresinin 1 yıl sürdüğünü dile getirdi.

'EN BÜYÜK MİRASIM BU'
Ezim "Dışarıdaki kaporta, boya işlerine vermeye başladığımda biraz sorun yaşayınca kendi bünyemin içinde ufak bir atölye kurdum. Çok profesyonel olmasak da kendi işimizi kendimiz yapmaya uğraşıyoruz. 1 araba yaklaşık 1 yıl sürüyor. Aynı anda 2-3 arabaya başlanıyor. Bunların parçalarının bir kısmını iç piyasadan temin ediyoruz. Bir kısmını yurt dışından Amerika'dan getiriyoruz. Nikelaj işlerini Türkiye'de yaptırıyoruz, güzel zevkli bir uğraş" diye konuştu. Abdullah Ezim çocuklarına bırakacağı en büyük miraslardan birinin klasik otomobilleri olduğunu ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Klasik tutkusu atölye kurdurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN