Büyükşehir eğitim çıtasını yükseltiyor

Giriş Tarihi: 2.11.2014
Büyükşehir eğitim çıtasını yükseltiyor

Bugüne kadar birçok okulun spor salonu, saha, çevre düzenlemesi ve diğer eksiklerini gideren Büyükşehir Belediyesi, şimdi de ihtiyacı karşılamayan 5 okulu yıkıp yeniden yapacak

Büyükşehir Belediyesi, ihtiyacı karşılamayan mevcut okulların yenilenmesi için tarihi bir sorumluluk üstlendi. Eğitim kurumlarına spor salonu ve saha kazandırmak, başarılı öğrencileri ödüllendirilmek, okullara çevre düzenlemesi yapmak gibi rutin çalışmaların yanında Millet Mahallesi Temel Eğitim Okulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi kampusunun sil baştan yenilenmesi gibi köklü projeleri hızla sürdüren Büyükşehir Belediyesi, valilikle imzalanan protokolle eğitimin baş aktörlerinden biri haline geldi. İl merkezinde olmalarına rağmen ihtiyaçları karşılamakta zorlanan Zafer, Demirtaşpaşa, Elmasbahçeler, İbni Sina ve Osmangazi ilkokullarının yıkılıp yeniden yapılması ve kullanılmayan köy okullarının yeniden düzenlenmesini öngören protokol Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Vali Münir Karaloğlu arasında Hünkar Köşkü'nde düzenlenen törenle imzalandı.

ÖZGÜN MİMARİ KONSEPTİYLE YAPILACAK
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, şehrin ihtiyaçları doğrultusunda sosyal, kültürel, ekonomik, sportif olmak üzere her alanda yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirterek, eğitimin de en önemli önceliklerinden biri olduğunu söyledi. Bugüne kadar alanı uygun okullara spor salonu, saha ve konferans salonu gibi sosyal donatı alanları kazandırma noktasında önemli çalışmalar yaptıklarını dile getiren Başkan Altepe, Türkiye'nin eğitim noktasında halen istenilen seviyede olmadığını kaydetti. Başkan Altepe "Valiliğimizle imzaladığımız bu protokolle Zafer, Demirtaşpaşa, Elmasbahçeler, İbni Sina ve Osmangazi ilkokullarını yıkıp, yeniden yapacağız. Özel okullardan kalite olarak hiçbir eksiği bulunmayacak bu okullarımız, aynı zamanda bulundukları bölgelere uygun özgür mimari konseptiyle Bursa'ya değer katacak" diye konuştu. Bursa Valisi Münir Karaloğlu da Büyükşehir Belediyesi'nin eğitime güçlü bir destek verdiğini belirterek "Bu noktada Büyükşehir Belediyemiz çok iyi organize oldu. İlin Valisi olarak kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir eğitim çıtasını yükseltiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN