Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Timsah sevdasını arşivledi

Tutkulu bir Bursaspor taraftarı olan Müjdat Gürsoy, 30 yıldır takımı hakkında çıkan haberleri arşivliyor. Gürsoy'un arşivi Timsah'ın tarihine ışık tutuyor

Giriş Tarihi: 23.11.2014
Timsah sevdasını arşivledi
Bursa'da taraftarı olduğu Bursaspor'un 30 yıldır gazetelerde çıkan haberlerini arşivleyen Müjdat Gürsoy'un bu hobisi sayesinde yeşil beyazlı takımın tarihi yeni nesillere aktarılıyor. Aynı zamanda Taraftarlar Derneği Başkanı olan Gürsoy, 3 cilt ve binlerce sayfadan oluşan gazete kupürlerini arşivleyerek Bursaspor tarihine ışık tutuyor. 30 yılı aşkın bir süredir Bursaspor'un her maçından sonra gazetelerde çıkan haberlerini arşivleyen Gürsoy, böylece çok değerli bir eserin sahibi oldu. Bursaspor tarihine ışık tutan Gürsoy'un arşivi yeşil beyazlı takıma gönül verenlerin en büyük kaynağı haline geldi. Müzeyi ziyaret eder gibi Gürsoy'un odasını ziyaret eden taraftarlar Bursaspor'un 30 yıl önce oynadığı Galatasaray maçında neler olduğunu, nasıl bir futbol sergilendiğini okuma fırsatı buluyorlar.

Her gün göz gezdiriyor
Büyük bir titizlikle biriktirdiği gazete kupürlerini ciltleyerek dernek binasındaki odasında bulunduran Müjdat Gürsoy, gönül verdiği Bursaspor'un oynadığı her maçtan sonra yıllar önce aynı takıma karşı nasıl bir futbol sergilediğini sahip olduğu arşive bakarak karşılaştırıyor. Her gün arşive göz attığını belirten Gürsoy, "30 yıl öncesinin Bursaspor'u ile bugünü karşılaştırmak bana büyük keyif veriyor. Adeta tarihte yolculuk yapıyorum" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Timsah sevdasını arşivledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN