Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşamak için 'Vadi Mudanya'

Yıllar önce arsa alarak sektöre ilk adımlarını atan ve 2011'de Mudanya Yapı İnşaat'ı kuran Kenan Sülün, 'Vadi Mudanya' projesini SABAH'a anlattı. Sülün, proje isminin Mudanya'nın kalbi olan Çıldar Vadisi'nden geldiğini söyledi

Giriş Tarihi: 23.11.2014
Yaşamak için 'Vadi Mudanya'
Projesiyle farkın ortaya koyan, 24 bahçe dubleksi, 32 çatı dubleksi, 8 bahçe daire ve 8 normal daire olmak üzere toplamda 72 konutlu 'Vadi Mudanya' sosyal alanlarıyla da fark yaratıyor. Mudanya Yapı İnşaat'ı kuran Kenan Sülün, insanlara konuttan çok yaşam alanı sunduklarını belirterek proje hattında bilgiler verdi.
Şirketin kuruluşundan bahseder misiniz?
-İnşaat firmasını kurmadan önce 13 yıl önce arsa tebliği yaptım. Mudanya ve İzmir yolu olmak üzere bu yerlerde birçok arazi aldım. 2011'de şirketimi kurdum. Projemizin ilk temellerini attığımızda bizi İstanbul firması sandılar. Firmanın ismini de sırf bu sebepten dolayı Mudanya Yapı İnşaat olarak koydum.
'Vadi Mudanya' projesini anlatır mısınız?
-İsmi Mudanya'nın kalbindeki Çıldar Vadisi'nden geliyor. Vadi Mudanya'nın bu ilk projesi fakat bu proje altında 6 tane daha projemiz var. Çok katlı değil, insanların villa konforunu komşuluk ilişkileriyle yan yana yaşayabildikleri bir tatil köyündeki tüm imkânları sunmayı amaçladık. Ege de bir tatil yaptığınız zaman kafe ve restoranın en güzel deniz görüntüsünü burada da veriyoruz. Hatta kreşe kadar plan yaptık. Anne ve baba baş başa bir yemek yemek isterse veya bir organizasyona katılmak isterse, 9-10 saat çocuğunu bırakabileceği bir imkân sunuyoruz. İçerdeki yürüyüş yollarını iptal ederek engelli araçlarının geçebileceği alanlar yaptık. Evet, bir konut ama biz bir hayatı bir yaşamı satmayı planladık. Yemyeşil vadide o müthiş kuş sesleri arasında sevdikleriyle arasına kopan ilişkileri bir araya getirecek imkânları sunan o ortamı sağlayan bir proje. İnsanların fark etmediği çocuğunu, fark etmediği hanımını ve hep hayal ettiği o sahil kasabasındaki tatili aslında biz burada bir ömür boyu sunuyoruz.
Müşterilerin tepkileri nasıl?
- Gerçekten böyle bir yer var mı? Böyle bir şey olabilir mi? Diyenler oluyor. Ben anlatamıyorum gelin ve görün diyorum. Mudanya'nın iç trafiğine girmeden, BUDO iskelesine ve ilçe merkezine ve yeni yapılacak plaja yürüme mesafesi 2 dakika olan bir proje.
Kaç konut bulunuyor?
-24 bahçe dubleksi, 32 çatı dubleksi, 8 bahçe daire ve 8 normal daire olmak üzere toplamda 72 adet konu bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşamak için 'Vadi Mudanya'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN