Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erken yağan kar talebi artırdı

Giriş Tarihi: 30.11.2014
Erken yağan kar talebi artırdı

Yaklaşık 6 bin yatak kapasitesine sahip Uludağ'da, aralık rezervasyonları şimdiden yüzde 50-60'a ulaştı. TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Akkuş "Yılbaşında, Uludağ'da yüzde 100 doluluğu yakalayacağımızı umuyorum" dedi

Kayak ve kış turizminin gözde merkezlerinden, "beyaz cennet" olarak anılan Uludağ'a kar erken düşünce, tesislerde rezervasyonlar sezon açılmadan hızlandı. Kamu misafirhaneleri hariç, birinci ve ikinci yerleşim bölgelerinde 22 özel konaklama tesisinde yaklaşık 6 bin yatak kapasitesine sahip Uludağ'da, aralık ayı rezervasyonları şimdiden yüzde 50-60'ı buldu. Kış sezonunun 15-20 Aralık'ta başlaması planlanan Uludağ'daki otellerde yılbaşında yüzde 100 doluluğa ulaşılması bekleniyor. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş, Uludağ'a bu yıl karın erken düştüğünü ve "oteller bölgesi"nde kar kalınlığının 35 santimetreye ulaştığını söyledi. Uludağ'a bu sene erken düşen karın, rezervasyonları da beraberinde getirdiğini vurgulayan Akkuş, şöyle devam etti: "Bu sene karın erken yağması nedeniyle Uludağ'da çok güzel rezervasyonlar gerçekleşmeye başladı. Acentelerimize gelen taleplere göre, şu anda sadece aralık ayında yüzde 50-60 doluluk var. Geçen sene bir şanssızlık, talihsizlik geçirdik. Yılbaşında Uludağ'da kar hiç yoktu, rezervasyon iptalleri oldu. Bu, bizi çok üzdü ama şu anda karın erken gelmesi ve Uludağ'ın çok güzel cazibe merkezi haline gelmesiyle çok güzel rezervasyonlar alıyoruz. Yılbaşında, Allah nasip ederse, Uludağ'da yüzde 100 doluluğu yakalayacağımızı umuyorum. Boşluk olacağını zannetmiyorum."

15-20 ARALIK'TA TÜMÜ AÇILACAK
Güney Marmara Turizm ve Otel İşletmecileri Birliği Derneği (GÜMTOB) Başkanı Haluk Beceren ise Uludağ'da kar yağışının, geçen yıllara göre bu sene bir hafta erken başladığını ancak otellerin müşteri kabulü için kapılarını henüz açmadığını ifade etti. Programlanan şekilde sezonun 15-20 Aralık'ta başlayacağını ve konaklama tesislerinin tamamının hizmet vermeye başlayacağını aktaran Beceren, "Yetiştirebilirsek bu hafta sonuna kadar 1-2 mekanik tesisi hizmete açacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erken yağan kar talebi artırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN