Kocaeli tramvayı 2017'de hizmette

Giriş Tarihi: 28.12.2014
Kocaeli tramvayı 2017'de hizmette

Kocaeli'nde şehir içi trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak tramvayın güzergâhı açıklandı. Hat için ilk kazma dört ay sonra vurulacak, 2017'de seferlere başlanacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından SEKA Park ve Otogar arasında yapılması planlanan raylı sistemin geçeceği güzergah belli oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, güzergahta 7 kilometre yol ve 11 istasyon olacağını söyledi. 2015 Nisan ayında ilk kazmasının vurulması beklenen tramvay hattı 2016 yılının sonuna doğru bitirilecek.

ÖZ KAYNAKLA YAPILACAK
Şehir içi trafiğinin belediyelere bırakılmasını istediklerini belirten Karaosmanoğlu, "Şehir içi trafiği rahatlatacak tramvayı kendi imkanlarımızla yapıyoruz. Şehri kredi yükü altına sokmuyoruz. Şehrin hayrına olmayacak bir şey yapmayız. Bile bile hata içinde olmadık. 9 aydır İzmit'i karış karş çalıştık. Bu güzergahta yüzlerce işyeri var. Onlara zarar vermemek için çalıştık" dedi. Genel Sekreter Tahir Büyükakın "Başkanımız bize tek ağaç bile zarar görecekse ben bu projeyi yapmam dediği için pek çok kez güzergah değiştirdik. Kuzey yan yolda ise Adnan Menderes köprüsünün ayağı engel oldu. Kamuoyunda teknik tartışmalar yapılacak. Görüşlerin alınmasının ardından ihale yapılacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaeli tramvayı 2017'de hizmette
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN