Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sporun Başkenti olacak

Mustafakemalpaşa'daki 60 dönümlük arazi üzerine gençlik merkezi, sosyal yaşam ve spor tesisi kurulacak

Giriş Tarihi: 28.12.2014
Sporun Başkenti Bursa olacak
'ya dev bir proje de Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan geliyor. Bakanlık, 60 dönümlük arazi üzerine eşi görülmemiş spor ve yaşam merkezi kurulacak. Mustafakemalpaşa'da 20 yıldır atıl vaziyette bulunan 60 dönümlük araziyi değerlendirmek için kolları sıvayan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, hazırlanan gençlik merkezi, sosyal yaşam ve spor tesisi projesinin 2.5 yılda tamamlanacağını söyledi. SABAH Bursa'ya konuşan Başkan Kurtulan, proje ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ı ziyaret ettiklerini ve söz aldıklarını belirtti.

ARAZİ BÜYÜKŞEHİR'E DEVREDİLDİ

Bursa Caddesi Terminal Yolu üzerinde bulunan 60 dönümlük arazinin, ilçe belediye meclisi tarafından proje kapsamında Büyükşehir'e bedelsiz olarak devredildiğini ifade eden Başkan Kurtulan, "Yakın bir zamanda Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Belediyemiz arasında protokol imzalanacak. Proje Büyükşehir Belediyesi tarafından ihaleye çıkarılacak" dedi.

15 MİLYON TL'YE MAL OLACAK
Yapılması planlanan projenin maliyetinin yaklaşık 15 milyon TL olduğunu belirten Başkan Kurtulan, projenin mimarisiyle de çok özel olduğunu belirtti. Kurtulan projenin içeriğini şöyle anlattı: "Projenin parsel alanı 41 bin metrekare, bunun 21 bin metrekaresi spor alanları ve parklardan oluşuyor, ayrıca 5 bin metrekare kültür merkezi, 2 bin 100 metrekare ise gençlik merkezine ayrılacak. Buna sonradan 2 bin 100 metrekarelik kapalı antrenman spor salonlarını da dahil ettik. Biri 530, diğeri 150 kişilik iki çok amaçlı salon, 120 kişilik sinema salonu, bin 800 metrekare kapalı yüzme havuzu ve fitness salonu, 2'şer adet tenis kortu, voleybol sahası ve basketbol sahası, sergi salonları, sanat atölyeleri bulunacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sporun Başkenti Bursa olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN