Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orhangazi Kalesi sosyal tesis oluyor

Yıllardır atıl durumdaki dağ ve göl manzaralı Orhangazi Kalesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından değerlendiriliyor. Başkan Altepe ilçeyi tepeden kuşbakışı gören kalenin yeni dönemde sosyal tesis olarak hizmet vereceğini söyledi

Giriş Tarihi: 8.2.2015
Orhangazi Kalesi sosyal tesis oluyor
Yaklaşık 10 yılı aşkın bir süredir atıl durumda bekletilen ve sadece surları yenilenen Orhangazi Kalesi'nde incelemelerde bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kalenin yeni dönemde nasıl değerlendirileceği yönünde tespitlerde bulundu. Başkan Altepe, 75 bin metrekare alana sahip Orhangazi Kalesi'nin yapılacak düzenlemelerden sonra değişik kurum ve kuruluşların, ailelerin organizasyonlarına ev sahipliği yapacak, kafeteryası, restoranı ve otoparkları bulunan çok amaçlı bir sosyal tesis olarak hizmet vereceğini kaydetti. Kaleyi bir an önce Orhangazi halkının hizmetine açmak için inceleme gezisinin ardından etüt ve proje çalışmalarını başlatacaklarını, bir an önce startı vereceklerini belirten Altepe, "Yıllardır tartışma konusu olan bu kale, güzel bir sosyal tesise dönüşecek. Samanlı ve Katırlı dağlarıyla İznik Gölü manzarasına sahip, 10 dönüm iç ve 65 dönüm de dış alanı bulunan muhteşem bir bölge. Yapacağımız çalışmalarla burası, Orhangazi, Gemlik ve İznik ilçelerine hizmet verecek" diye konuştu.

İLÇE HER YÖNÜYLE GELİŞECEK
Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ise, Orhangazi'deki değişim ve dönüşüm sürecinin Büyükşehir eliyle daha da güçlü hissedilmeye başlandığını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin Orhangazi hassasiyetini bildiklerini, Orhangazi'nin daha da güzelleşeceğine gönülden inandıklarını kaydeden Çağlayan, "İlçemizde alt ve üst yapı seferberliği sürerken, sosyal donatı mekanlarına yönelik çalışmalara da start verildi. Başkan Altepe'ye teşekkür ediyorum. Onun eli ve gücü üzerimizde olduğu müddetçe, Orhangazi hak ettiği yere kavuşacaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orhangazi Kalesi sosyal tesis oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN