Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükorhan'da turizm atağı

Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş, ilçede belirlenen bazı evlerin Osmanlı mimarisi ile yeniden inşa edilerek turizme açılacağını söyledi

Giriş Tarihi: 22.2.2015
Büyükorhan'da turizm atağı
Büyükorhan turizm pastasından daha fazla pay almak için atağa kalktı. Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş, ilçe merkezinde bulunan 250 evin Osmanlı mimarisiyle yeniden yapılarak ilçenin turizmde kalkındırılmasını hedeflendiğini söyledi. Başkan Taş, turizm konusunda ilçenin kalkınması için çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü belirterek, "Turizm projeleri kapsamında ilçe merkezimizde bulunan evlerin Osmanlı mimarisiyle dış cephelerinin restorasyon çalışmalarına başlıyoruz. Büyükorhan'daki toplam 250 ev en kısa sürede ele alınıp Osmanlı evlerine dönüşecek" diye konuştu.

PROJE BAHARDA BAŞLIYOR
Şehir merkezinde vizyonu değiştirmek amacıyla başlatılan projenin adımlarını attıklarını dile getiren Hasan Taş, "Osmanlı evleri projesiyle ilgili çalışmalar tamamlandı. İlk etapta 50 evi ele alarak, projeye ön��müzdeki aylarda başlıyoruz. Kademeli olarak yapacağımız dış cephe restorasyonlarıyla toplam 250 ev Osmanlı mimarisine bürünecek. Bununla birlikte ilçemiz turizm projeleri kapsamında bir adım daha atmış olacağız" ifadelerini kullandı. Büyükorhan turizm projelerinde diğer çalışmaların sürdüğünü de kaydeden Taş, Büyükorhan yolunun yapılması ile birlikte ilçeye turist akınının yaşanacağını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükorhan'da turizm atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN