Sema dosyası yeniden açılıyor

Bursa Emniyet Müdürlüğü, 4 yıl önce kaybolan ve sonra cesedi bulunan üniversite öğrencisi Sema Karakoca'nın katil veya katillerinin bulunması için dosyayı yeniden mercek altına aldı

Giriş Tarihi: 22.3.2015
Sema dosyası yeniden açılıyor
Bursa'da 4 yıl önce kaybolan ve daha sonra hunharca öldürülmüş olarak bulunan üniversite öğrencisi Sema Karakoca'nın dosyası için Bursa Emniyeti seferber oldu. Bir süre önce göreve başlayan Bursa Emniyet Müdürü Selami Yıldız, SABAH'a yaptığı açıklamada, Bursa'da bir tek faili meçhul cinayet dosyasının kalmaması için özen göstereceklerini söyledi.

149 KİŞİ SORGULANDI
İlk işinin Bursa'da 16 Şubat 2011'de kaybolan ve 1 Mart 2011'de Nilüfer ilçesine bağlı Çatalağıl köyü Ayazma mevkisinde bacakları kesilmiş ve vücudu parçalanmış halde bulunan üniversite öğrencisi Sema Karakoca cinayet dosyasını incelemek olduğunu ifade eden Müdürü Yıldız, "149 şahsin bilgisine başvurduk. 10 bin araç plakası, 353 teknik incelemeyi yeniden yapıyoruz. Cinayetin üzerinden 24 saat geçtikten sonra polisin işi zorlaşır. Çünkü bulgular yok edilir. Burada biz farklı yöntem uyguluyoruz. Çözüme bu şekilde ulaşacağımızı düşünüyorum" dedi. Sema Karakoca'ın babası Mehmet Ali Karakoca ise kızının katillerinin bulunmamasını idarenin zaafı olarak gördüğünü ifade etti. Cinayet dosyasının jandarmadan polise geçme sürecinde bazı sıkıntıların olduğunu aktaran Baba Karakoca şöyle devam etti: "Devletin iki önemli kurumu olan Jandarma ve polis işbirliği yaparak cinayeti çözmeli. Yüreğimiz yanıyor. Kızımın katil ve katilleri elini kolunu sallayarak geziyor. Bunu kabul etmiyorum. Sema geri gelmeyecek ancak katil yakalanıp adalete teslim edilirse az da olsa nefes alırım."

ARAPSAÇINA DÖNEN DAVA
4 yıl önce kaybolan ve daha sonra hunharca öldürülmüş olarak bulunan üniversite öğrencisi Sema Karakoca cinayetiyle ilgili ilk etapta 7 kişi gözaltına alınmış, 5 zanlı tutuklanmıştı. Daha sonra mevcut deliller göz önünde bulundurularak diğer tutuklu 5 zanlı da serbest bırakılmıştı.

ÜNİVERSİTE İLE İŞBİRLİĞİ
Bursa Emniyet Müdürlüğü, kadın cinayetlerini önleme ve nedenleri üzerine Bursa Barosu ve Uludağ Üniversitesi ile işbirliği yaptığını açıkladı. 2 bin 700 kadınla yüz yüze yapılan görüşmede her kadına 66 soru yöneltildi. Çalışmanın sonuçları nisan ayı içerisinde ortak düzenlenecek basın toplantısı ile kamuoyu ile paylaşılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sema dosyası yeniden açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN