Hayvanat bahçesinin Amerikalı konukları

Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde 23 Nisan'da açılacak Güney Amerika barınağı için yurtdışından kapibara, mara ve tapirler getirildi

Giriş Tarihi: 19.4.2015
Hayvanat bahçesinin Amerikalı konukları
Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde 23 Nisan'da açılacak Güney Amerika barınağının üyeleri kapibara, mara ve tapir için rehabilitasyon süreci başladı. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında ziyaretçi yoğunluğu yaşanan hayvanat bahçesinde, 206 bin 600 metrekarelik alanda barınakların yanı sıra 11 gölet, 2 bin civarında ağaç, 50 bin çalı ve 150 bin bitki bulunuyor. Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliğine tam üye olan Bursa Hayvanat Bahçesi, yenilenen fiziki mekanları ve hayvan barınaklarının yanında nadir rastlanan hayvan türlerini de ziyaretçilerle buluşturuyor. Arazideki 111 türden bin 70 hayvanın bulundğu hayvanat bahçesinin son üyeleri kapibara, mara ve tapir oldu. Bu hayvanlar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda açılacak Güney Amerika barınağında yer alacakları güne kadar rehabilite edilecek.

EN BÜYÜK KEMİRGEN

Hollanda'nın Gaia Hayvanat Bahçesi'nden ikişer erkek ve dişi olmak üzere 4 kapibara getirildi. Venezuela ve Kolombiya'da yaşayan, uzunluğu 1 metrenin üzerinde ve yetişkin insan ağırlığında olan kapibara, dünyanın en büyük kemirgenlerinden biri olarak biliniyor. Çok iyi yüzücü olan kapibaraların ömürleri 6-10 yıl. Maralar ise Almanya'nın Hannover Hayvanat Bahçesi'nden temin edildi. Maraların dişisi, 90 günlük gebelik sonunda iki yavru doğuruyor. Yine Almanya'nın Dortmund, Hamburg, Saarbrücken hayvanat bahçelerinden 3 dişi tapir alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayvanat bahçesinin Amerikalı konukları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN