Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Timsah Arena'nın drenajı için kepçe vuruldu

Giriş Tarihi: 19.4.2015
Timsah Arena'nın drenajı için kepçe vuruldu

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve tüm geliri Bursaspor'a devredilen Timsah Arena'da çalışmalar son hızla devam ediyor

Timsah Arena'nın yeni futbol sezonuna yetiştirilmesi için yüzlerce işçi sabahın erken saatlerinde hem ince işçilik, hem de timsah başının konulacağı bölüm için çalışmalarını sürdürüyor. Çatıdaki yağmur oluklarının tamamlamasının ardından saha zemininde drenaj çalışmaları da başladı.

DRENAJ İŞİ 20 GÜN SÜRER

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Yağmur olukları için zeminde bulunan vinçlerin çıkmasıyla birlikte drenaj çalışmaları için ilk kepçe vuruldu. Hava şartları uygun gitmesi halinde 20 gün içerisinde drenajı tamamlamak istiyoruz" dedi.

YERDEN ISITMALI OLACAK

Altepe, drenaj çalışmasının tamamlanması ardından yapılacak çalışmalarla ilgili, "Zeminin yerden ısıtma sistemi ile birlikte otomatik sulama tesisatları döşenecek. Ardından Bursaspor'un Özlüce Tesisleri'nde özel olarak hazırlanan çimlerin buraya montajı yapılacak. Her gün 200'e yakın işçi ince işçilik ve diğer işlerle ilgili çalışmalar yapıyor" dedi. Altepe şöyle konuştu:

IŞIKLANDIRMA BAŞLADI
"45 bin seyirci kapasiteli stadımızın en iyi şekilde yapılması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Çatıdaki kedi yolları üzerine ses sisteminin montajı yapıldı. Aydınlatma sistemi ile ilgili çalışmalarda devam ediyor. Lodosta parçalanan iki çatı kaplama malzemesi gümrükte takılmıştı. Sorunları çözüldü ve Bursa'ya geldi. Bugün yarın buraların da montajı yapılacak. VIP ve basın tribünü için düşünülen özel koltuklar Bursa'ya geldi. Ekipler geceli gündüzlü montaj işlemlerine başladılar. Mayıs ayına kadar tüm koltukların tamamlanmasını bekliyoruz. Bunun için de hummalı bir çalışma yapılıyor. Yeni sezon öncesinde tüm eksikleri bitirmeyi planlıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Timsah Arena'nın drenajı için kepçe vuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN