Bursa festivale hazır

Giriş Tarihi: 3.5.2015
Bursa festivale hazır

"Uluslararası Bursa Festivali", dünyaca ünlü sanatçıların katılımıyla 25 Mayıs-15 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Açılışta Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, kapanışta da Kenan Doğulu sahne alacak

Bu yıl 54'üncüsü düzenlenen "Uluslararası Bursa Festivali", dünyaca ünlü sanatçıların katılımıyla kentte "sanat rüzgârları" estirecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, düzenlediği basın toplantısında, festivalin, 1962 yılından bu yana düzenlendiğini hatırlattı. Sanatın, dünyanın ortak dili olduğunu dile getiren Altepe, "Bu dilin tüm renkleriyle harmanlandığı Uluslararası Bursa Festivali, bu şehrin 54 yıllık geleneğidir. Bursa Festivali, şehrimizin gururu olmaktan öte kültürleri buluşturan, uzakları yakınlaştıran, Bursa'yı kültür ve sanatla dünya gündemine taşıyan bir gelenektir" dedi.

FESTİVAL PROGRAMI

Festivalin 25 Mayıs'taki açılış konserinde, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, "3 soprano 3 tenor" ile sahneye çıkacak. Etkinlikler kapsamında 27 Mayıs'ta Zara, 29 Mayıs'ta Kıraç ve Yonca Lodi, 30 Mayıs'ta Orhan Osman ve Balkan Ekspres, 2 Haziran'da Ankara Devlet Opera ve Balesi, 4 Haziran'da Marika, 5 Haziran'da Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestrası (Türk Sanat Müziği Gecesi), 9 Haziran'da Europe, 10 Haziran'da İzmir Devlet Opera ve Balesi (Lüküs Hayat), 12 Haziran'da Rafet El Roman ve Ezo, 13 Haziran'da Funda Arar, 15 Haziran'da Kenan Doğulu sahne alacak. Giorgio Bertozzi ve Ferdan Yusufi küratörlüğünde gerçekleşecek, İtalyan sanatçıların eserlerinden oluşan "Sentez 6 Sergisi", 1-13 Haziran tarihlerinde Ressam Şefik Bursalı Sanat Galerisi'nde Bursalılarla buluşacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa festivale hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN